i5-4590 ve GTX 1050 2GB Oyunlarda FPS Düşüşü

Cem Ali Bektaş

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Aşağıdaki video da olan sistemin hemen hemen aynısına sahibim fakat videodaki kadar aynı yüksek ayarları geçtim düşük ayarlarda bile aynı akıcılığı yakalayamadım. Nedeni ne olabilir?

Sistem özellikleri

Windows 10 Home 64 bit
i5-4590 3.3GHz
MSİ GTX 1050 2GB
4x2 1600MHz Kingston HyperX
Gıgabyte GA-H81-D3(REV 2.0)
High Power Eco 500W PSU

Oyun da WD Green 120GBSSD de kurulu. Teşekkürler.

Video Linki: arma 3gtx 1050 i5 4590 8gb ram - YouTube

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Aşağıdaki video da olan sistemin hemen hemen aynısına sahibim fakat videodaki kadar aynı yüksek ayarları geçtim düşük ayarlarda bile aynı akıcılığı yakalayamadım. Nedeni ne olabilir?

Sistem özellikleri

Windows 10 Home 64 bit
i5-4590 3.3GHz
MSİ GTX 1050 2GB
4x2 1600MHz Kingston HyperX
Gıgabyte GA-H81-D3(REV 2.0)
High Power Eco 500W PSU

Oyun da WD Green 120GBSSD de kurulu. Teşekkürler.

Video Linki: arma 3gtx 1050 i5 4590 8gb ram - YouTube
Aldığınız fps videodaki ile aynı mı? akıcılıktan kastınız nedir çünkü eğer tahmin ettiğim şeye takıldıysanız kayıtlarda daha akıcı olur görüntü onu dikkate almayın.

Eğer işlemci tam yükte çalışıyorsa oyunlara yetmiyor olabilir sebebi işlemciniz değil anakartınızın işlemciyi o limitte çalıştırması bende de i5 3470 ecs h61 anakartı var oradan biliyorum z77 çipsetli bir anakartım olsaydı biraz daha işlemciye rahat yük bindirebilirdi sebebi bu bence

Sorun yüksek ihtimalle işlemciden kaynaklanıyor. Bütçeni bilmiyorum fakat sana uygun önerebileceğim işlemci İ5-4690K olur. Tüm oyunları sorunsuz şekilde oynarsın. Tabi tekrar söylüyorum sorunun kaynağı işlemciden dolayı ise önerimin arkasındayım.

Ekran kartın yetersiz olabilir, yeterli olmasına rağmen tam performans alamıyor olabilirsin. Forumda gerekli konulara bak, ekran kartı ve işlemcini nasıl test edebileceğini bulabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı