i5 7500 ve GTX 1050 Ti sistem Forza Horizon 3 Düşük FPS Sorunu

Wheeler Man

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Free World
Forza Horizon 3 oyununda anlamsız bir FPS kaybı yaşıyorum. Oyunu ilk açtığımda 45 FPS alırken ve ekran kartını tam güçte kullanabiliyorum ama bir süre sonra FPS 30'lara geriliyor ve kart tam performansını veremiyor. İlginç bir şekilde hiçbir kasma yaşamadım 20FPS'de bile oyun akıcı oynanabiliyor. Ama mümkünse bu sorunu çözmek istiyorum. Diğer oyunlarda böyle bir şey yaşamadım.

• İşlemci: i5-7500
  • Ekran Kartı: KFA2 GTX 1050 Ti (Kendi O.C ayarlarım ile kullanıyorum, tamamen stabil. O.C kapatınca sorun devam etti.)
  • Bellek: 8+8GB 2133MHz
  • İşletim Sistemi: Windows 10 1803 17134.1 (Son güncellemeyi kurarken hata veriyor, kendim kurduğumda da aktivasyon hatası yaşadım tekrar format attım.)
  • Çözünürlük: 1366x768 (Eski monitörüm. Şu anlık değiştirme ihtiyacı hissetmiyorum.)

Sayfayı kaplamaması için resimleri ekte paylaştım. İlk 2 görsel oyunu açtıktan 1 dakika içerisinde çektiğim fotoğraflar. Diğer ikisini 10 dakika sonra çektim. Oyun ayarları Ultra'da ayarlı. High'a aldığımda normalde 60 FPS civarı, bir süre sonra 45FPS alıyorum.
(OSD göstergelerinin doğru gösterdiğinden eminim çünkü FPS değişimi fark edilebiliyor.)

Screenshot (634).jpgScreenshot (637).jpgScreenshot (639).jpgScreenshot (643).jpg
Ekleme (19 Temmuz): Sorun oyunu tam ekranda oynarken gerçekleşiyor. Araştırdığım kadarıyla yabancı oyuncular da bu sorunla karşılaşmışlar. Oyun üreticileri tarafından gelecek bir güncellemenin sorunu çözeceği düşünülüyor. Yine de sorun tamamen Windows ile alakalı. Beklemekten veya pencere modunda oynamaktan başka bir çözümü yok. Oyun ayarlarından V-SYNC kapatıldığı zaman 35-40FPS alabiliyorsunuz ama GPU yine de tam ekrandayken %100 kullanılmıyor. Ayarları veya çözünürlüğü yükseltmek de işe yaramıyor. Gears of War 4 ve State of Decay 2 oyununda da aynı sorun mevcut.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı