i5 7500 ve GTX 1060 sistem anlık FPS düşmesi

Barısdgr

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selamlar.
Sistemim şöyle:
  • Asus GTX 1060 6GB
  • i5 7500
  • 16 GB RAM
  • 1TB Harddisk
  • 120 GB SSD
  • Cooler MasterBox Pro5
Oyunlarda çok fazla FPS drop alıyorum. Windows 10 kullanıyorum, asla korsan yazılım kullanmıyorum. Sürücülerimin hepsi güncel (BIOS dahil). Defalarca virüs taraması yaptım ve herhangi bir şey çıkmadı. SDD Firmware sürücüsünü güncelledim. Sıcaklıktan kaynaklandığını düşünmüyorum. İşlemcim yük altında 60 dereceyi ekran kartım ise 65 dereceyi geçmiyor. Şu anlık aklıma yazacak başka bir şey gelmedi eksik bir bilgi verdiysem söyleyin hemen yazarım. Birinci resim düşük ayarlarda ikinci ise ultra ayarlarda. FPS drop olduğu zaman GPU kullanımı 40 civarlarına anlık olarak düşüyor. Yardım ederseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

pubg 1 sıkıştırılmış.jpg

Dosya Ekleri

• pubg 2 sıkıştırılmış.jpg
    pubg 2 sıkıştırılmış.jpg
    124,8 KB · Görüntüleme: 1.156
Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğazla ne alakası var? CPU kullanımı %68 GPU %99. Nereden çıkardın darboğazı anlamadım.

Ayarları ultra'ya aldığınız zaman ortalama kaç FPS alıyorsunuz? CPU kullanımı en fazla ne kadar oluyor? Bir de oynadığınız çözünürlük nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğazın babası oluyor bildiğin
Sallama.
Sistemim şöyle:
  • Asus GTX 1060 6GB
  • i5 7500
  • 16 GB RAM
  • 1TB Harddisk
  • 120 GB SSD
  • Cooler MasterBox Pro5
Oyunlarda çok fazla FPS drop alıyorum. Windows 10 kullanıyorum, asla korsan yazılım kullanmıyorum. Sürücülerimin hepsi güncel (BIOS dahil). Defalarca virüs taraması yaptım ve herhangi bir şey çıkmadı. SDD Firmware sürücüsünü güncelledim. Sıcaklıktan kaynaklandığını düşünmüyorum. İşlemcim yük altında 60 dereceyi ekran kartım ise 65 dereceyi geçmiyor. Şu anlık aklıma yazacak başka bir şey gelmedi eksik bir bilgi verdiysem söyleyin hemen yazarım. Birinci resim düşük ayarlarda ikinci ise ultra ayarlarda. FPS drop olduğu zaman GPU kullanımı 40 civarlarına anlık olarak düşüyor. Yardım ederseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Eki Görüntüle 311001
Başka oyunlarda da test yaptınız mı? Özellikle CS veya BF1 gibi. Ayarları sonunda kadar açın bu arada.

Sistemim şöyle:
  • Asus GTX 1060 6GB
  • i5 7500
  • 16 GB RAM
  • 1TB Harddisk
  • 120 GB SSD
  • Cooler MasterBox Pro5

Eki Görüntüle 311001
Formatttttt
Bir bilen cevap verir. Bilmiyorsan kendini konuşmak için zorlamayı bırak. Sinir bozucu oluyor.
Format yapın

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı