GTX 1060 ve i5 7600 Sistemde Anlık FPS Düşmesi

ER3NN

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın iyi olmasına rağmen Tom Clancy's The Division, Dying Light gibi oyunlarda 1920x1080 çözünürlük kullanıyorum. Ayrıca Nvidia'nın sunduğu ayarları kullanıyorum, optimize edilmiş olanları. Ancak oyun esnasında ara sıra mousem ve klavyem saçma bir şekilde takıla takıla hareket ediyor. Ama FPS değerim hala yüksek oluyor. Sistem özellikleri:
  • MSI GTX 1060 GAMING X+ 6GB
  • i5 7600
  • Kingston 16 GB 2400 MHz RAM 8x2 şeklinde
  • WD 1 TB Hard disk
  • Asus Prime B250m-k anakart
  • 700'lük PSU 80+
  • 120 GB Corsair Force 3 SSD

Son düzenleme:
Başlıkta anlık FPS düşmesi demişsin ama konuda FPS gayet iyi demişsin. Bu takılma olurken FPS mi düşüyor yoksa FPS düşmesi olmadan mı takılma oluyor?

Sürücülerin güncel mi? Oyun SSD'ye mi kurulu HDD'ye mi?
Sürücülerim güncel. Ancak oyun HDD'ye kurulu, FPS'de sıkıntı olmuyor aslında sadece mouse ve klavye takıla takıla gidiyor. Ama çevre detayları akmaya devam ediyor.

Sistemde bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Mouse ve klavyede sıkıntı olmadığına emin misin? Sürücülerini kaldırıp tekrar yükle. Bazen HDD'den de kaynaklanabiliyor bu sorun. HDD'ye de sağlık testi yapmakta fayda var.
HDD'ye sağlık testi yaparım. Evet Mousem ve Klavyem iyi sıkıntı yapacak markalar da değil daha yeni aldım zaten. Yaklaşık 1.5 ay falan oldu. Sağlık testini nerden yapabilirim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı