i5 7500 ve MSI H170 M3 Uyumu

Hayırlısı olsun sıvı soğutmayıda aldıysan onuda iade etmen gerekirdi bu haliyle sistemin ileriye dönük olmuş.

İstersen işlemciyi bu haliyle yine kullanabilirsin şimdi satacak olsan epey zarar edersin. Bence i7 7700K alana kadar bir süre kullanabilirsin. İ5 7500'den 7600K ya geçmektense 7700K'ya geç ki harcadığın masraflara değsin.
Aynen dediğin gibi yapacağım. Dostum işlemcinin kendi soğutucusunumu takıyım yoksa sıvı soğutmayımı kullanıyım i5 7500 de. Bugün kurulum yaparken ne önerirsin?

Hayırlı olsun yeni anakartınız. Dün öğleden sonra pek giremedim foruma dün görmüş olsaydım akşam hallederdik güncellemeyi sağlık olsun.
Ah evet keşke öyle denk gelebilseydik çok aradım 1151 soketli bir işlemci ama bulamadım bilgisayarcılarda bile yoktu o derece bunaldım bende geri gönderdim. Biraz fazla masraf etmiş oldum ama üst dizeye doğru gitti makina. Yine iyi insanların yardım sever insanların olması çok güzel bir şey. :) Sana tekrar teşekkür ederim.

Aynen dediğin gibi yapacağım. Dostum işlemcinin kendi soğutucusunumu takıyım yoksa sıvı soğutmayımı kullanıyım i5 7500 de. Bugün kurulum yaparken ne önerirsin?

Ah evet keşke öyle denk gelebilseydik çok aradım 1151 soketli bir işlemci ama bulamadım bilgisayarcılarda bile yoktu o derece bunaldım bende geri gönderdim. Biraz fazla masraf etmiş oldum ama üst dizeye doğru gitti makina. Yine iyi insanların yardım sever insanların olması çok güzel bir şey. :) Sana tekrar teşekkür ederim.

O işlemci fazla ısınmaz sıvı soğutmayı takmana gerek yok boşuna ürünü yıpratmış olursun. Ne zaman i7 alırsın o zaman takarsın. Yada kullanılmamışken az bir zararına satabilirsin. Boşta durmasından iyidir sonuçta.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı