i5 7500 ve MSI H170 M3 Uyumu

Cihan Özen

Hectopat
Daha fazla  
I5 7500 işlemci satın aldım ve MSI H170 Gaming M3 anakart satın aldım. Kurulum yapacağım ama forumda arkadaşlar çalıştıramazsın BIOS güncellemek lazım gibi şeyler yazdılar. Tam emin olamıyorum acaba kuruluma geçsem mi? Bir problem olur mu takarsam bu işlemciyi anakarta?

Belki anakartın güncellenmiş olabilir. Sistemi kurup açmayı dene. Görüntü gelmezse bios güncellenmemiştir. Skylake bir işlemci ile güncellenmesi gerek. Bir anakartı aldığınız yerden yada bir bilgisayarcıdan güncelleme için yardım isteyebilirsiniz.

Belki anakartın güncellenmiş olabilir. Sistemi kurup açmayı dene. Görüntü gelmezse bios güncellenmemiştir. Skylake bir işlemci ile güncellenmesi gerek. Bir anakartı aldığınız yerden yada bir bilgisayarcıdan güncelleme için yardım isteyebilirsiniz.
İyi güzel diyorsunuz ben msi teknik desteğe götürürsem onlar günceller herhalde. Acaba ücret alırlarmı bunun için? Bende yaparım bios güncellemesini ama elimde başka işlemci yok bunu açmak için.

BİOS güncellemesi yapman lazım, güncelleme içinde Skylake işlemci lazım.
Arkadaşımda 4.cü nesil i5 var onun işlemcisini taksam yapabilir miyiz peki?

@Cihan Özen İstanbul Anadolu yakasında ikamet ediyorum sana uyarsa güncelleme konusunda yardımcı olabilirim.
dostum keşke daha erken cevap yazsaydın ürünü geri iade olarak yolladım yeni anakart siparişi verdim z270 gelicek bugün. :/ erken yazabilseydin o zaman yardımını alırdım işte çok iyi olurdu yinede teşekkür ederim.

Hayırlısı olsun sıvı soğutmayıda aldıysan onuda iade etmen gerekirdi bu haliyle sistemin ileriye dönük olmuş.

İstersen işlemciyi bu haliyle yine kullanabilirsin şimdi satacak olsan epey zarar edersin. Bence i7 7700K alana kadar bir süre kullanabilirsin. İ5 7500'den 7600K ya geçmektense 7700K'ya geç ki harcadığın masraflara değsin.

dostum keşke daha erken cevap yazsaydın ürünü geri iade olarak yolladım yeni anakart siparişi verdim z270 gelicek bugün. :/ erken yazabilseydin o zaman yardımını alırdım işte çok iyi olurdu yinede teşekkür ederim.

Hayırlı olsun yeni anakartınız. Dün öğleden sonra pek giremedim foruma dün görmüş olsaydım akşam hallederdik güncellemeyi sağlık olsun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı