i5 760 almaya deger mi?

alone_soul

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim asagidaki gibidir.
i3 540.
DH55T.C. Anakart.
4×2 8 GB RAM.
ASUS 1GB HD6670 gdrr5.
GTA 5 gibi oyunlarda fark ettim, işlemci yetersiz geliyor ve FPS dususleri yasiyorum. i5 760 işlemci almali miyim? Anakartimin OC destegi var ama OC yapan birisi degilim. Lutfen kimse Xeon işlemci onermesin.

Son düzenleyen: Moderatör:
i3 540.
DH55T.C. Anakart.
4×2 8 GB RAM.
ASUS 1GB HD6670 gdrr5.
GTA 5 gibi oyunlarda fark ettim, işlemci yetersiz geliyor ve FPS dususleri yasiyorum. i5 760 işlemci almali miyim? Anakartimin OC destegi var ama OC yapan birisi degilim. Lutfen kimse Xeon işlemci onermesin.

Hocam i7-860 alın.

i3 540.
DH55T.C. Anakart.
4×2 8 GB RAM.
ASUS 1GB HD6670 gdrr5.

Alacaksan i7 860 gibi modeller al ki farkı hissedebilesin.

Biraz daha fark yaratabilecek işlemci seçmeye çalışın hocam.

Bence bulabilirseniz Xeon X3440 alın.
Xeon önermeyin demenizin sebebi nedir bu arada? Daha uygun fiyata daha fazla performans varken neden? Soğutmanızın yetmeyeceğini mi düşünüyorsunuz?

Elimdeki karti yukseltme gibi bir planim yok bu nedenle Xeon islemciyede gerek oldugunu dusunmuyorum amacim GTA 5 gibi işlemci somuren oyunlari darbogaz olmadan oynamak evet kartin ayarini yukseltince darbogaz ortadan kalkiyor ama bu sefer FPS dusuyor umarim anlasilir bir cevap olmustur.

Elimdeki karti yukseltme gibi bir planim yok bu nedenle Xeon islemciyede gerek oldugunu dusunmuyorum amacim GTA 5 gibi işlemci somuren oyunlari darbogaz olmadan oynamak evet kartin ayarini yukseltince darbogaz ortadan kalkiyor ama bu sefer FPS dusuyor umarim anlasilir bir cevap olmustur.

i7 860 bakın mavi ve kırmızı sitede 300-350 TL'ye bulunur.

i7 860 bakın mavi ve kırmızı sitede 300-350 TL'ye bulunur.

Hocam oneriniz için tsk 1 nesil bir islemciye o kadar para vermek icime sinmiyor zaten o kadar masrafa girecek olsam alirdim Xeon 3460 ve besleyebilecegi bir guncel kart overclock yapardim 120 liraya alacagim i5 760 GTA de umarim darbogazi ortadan kaldirir kaldirmazsa zaten ufak bir overclock yapacağım.

Hocam oneriniz için tsk 1 nesil bir islemciye o kadar para vermek icime sinmiyor zaten o kadar masrafa girecek olsam alirdim Xeon 3460 ve besleyebilecegi bir guncel kart overclock yapardim 120 liraya alacagim i5 760 GTA de umarim darbogazi ortadan kaldirir kaldirmazsa zaten ufak bir overclock yapacağım.

Siz bilirsiniz. Fakat overclock yapamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı