i5 760 - P7P55 LX sistem overclock nasıl yapılır?

Muscle

Centipat
Daha fazla  
Selamünaleyküm (selam) herkese sistemimi yazıyorum. Bana detaylı bir şekilde overclock yapmayı gösterir misiniz ya da söyleyebilir misiniz? Bilgisayarın termal macun ve fan yani bütün bakımları yapıldı daha yeni 1 gün olmadı işlemci - i5 760 - anakart - P7P55 LX RAM 2+2+2+2 8 GB Corsair xms 3 RAM'di galiba 460W PSU var Cooler Master ekran kartı olarak R5 230 var. Monitörüm 75 Hz ve ben bir FPS oyuncusuyum ama 75 FPS alamadığım için çok drop yiyorum. Ben sabit 80 FPS alsam beni 6 ay götürse bana yeter. Yani ömrünü çok dert etmiyorum :D disk olarak HDD var bu kadar he bu arada monitör SyncMaster BX2350 adamlar 3.8 GHz çıkarıp 60 70 FPS GTA 5 oynuyor ben sadece Valorant 80 FPS istiyorum :D oda yırtılma olmasın diye.

Xeon işlemci alsan durum varsa daha çok FPS alırsın o GHz'lere çıkarıp. Intel'in sitesinde belirtilen kullanım voltajını aşmazsan overclock yapmak ömrünü götürmez işlemcinin.

Xeon işlemci alsan durum varsa daha çok FPS alırsın o GHz'lere çıkarıp. Intel'in sitesinde belirtilen kullanım voltajını aşmazsan overclock yapmak ömrünü götürmez işlemcinin.

Ömrü önemli değil 6 ay idare etsin Valorant 80 FPS akıcı bir şekilde bana yeter adamlar 3.8 GHz çıkartım GTA 5 60 70 FPS oynuyor
  1. Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
    Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
    Ama ne yapalım onun 16 GB RAM'i var falan yazmazsanız sevinirim ben benim alabileceğim maximum değeri istiyorum ve eğer mümkünse Discord üzerinden ekran açsam yardım edebilir misiniz?

Yabancı bir overclock sayfasında bir arkadaş bunu yazdı bana just a list of tips and you'll understand it slowly: 1) press delete when on ASUS logo to enter the BIOS (obviously) 2) navigate to AI tweaker 3) from what ı understood, your motherboard only goes up to DDR3-1600, if you want to increase Memory Frequency above 1600 you will have to increase BCLK 4) the fields you need are: DRAM Frequency, dram timing Control (Auto -> manual), ımc voltage, dram voltage 5) the usual procedure for Memory overclocking is: İncrease timings (a lot), increase Frequency, stop when you are unstable, revert One last change, start lowering timings One by One. İncrease the following timings to something like 12-15-15-35: Dram cas latency, dram ras to cas delay, dram ras pre time, dram ras act time. You can decrease them later. 6) this is what you use for checking whether you are stable: https://github.com/integralfx/MemTestHelper/blob/oc-guide/DDR4 OC Guide.md#recommended 7) important: Voltages. Not sure what dram voltage you can run on your Intel safely but 1.65v should be fine. However. Make sure dram voltage - ımc voltage <= 0.5v. That's what multiple sources say you should do. 8) about BCLK. From what ı understood, Auto = 133. GO Very slowly up from there if you want more. Always check for stability. That's all ı can help with, sorry. Also. İf you just want to increase your FPS, overclocking Memory is just One option to try. No offense, your System is rather weak in general so ı'm not sure how much this will help you. Sen.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı