i5 760 ve GTX 1050 Darboğaz Sorunu

isabela

Kilopat
İnternetten baktım videolarda darboğazın çok az olduğunu görüyorum. Fakat bende durum tam tersi. GTA V'de işlemci kullanımı %100 iken ekran kartı kullanımı %60'larda geziyor. En yüksek, en düşük ayar fark etmeksizin 35-45 FPS alıyorum. Şu videoda işlemci GTX 1060 ile bile az bir darboğaz ile güzel sonuçlar verebiliyor. Acaba OC yapsam sıkıntı yaşar mıyım?

İnternetten baktım videolarda darboğazın çok az olduğunu görüyorum. Fakat bende durum tam tersi. GTA V'de işlemci kullanımı %100 iken ekran kartı kullanımı %60'larda geziyor. En yüksek, en düşük ayar fark etmeksizin 35-45 FPS alıyorum. Şu videoda işlemci GTX 1060 ile bile az bir darboğaz ile güzel sonuçlar verebiliyor. Acaba OC yapsam sıkıntı yaşar mıyım?
Stok fan kullanıyorsan fazla zorlama. Ha eğer sağlam bir fanın varsa bas 1 GHZ yukarı. Kasanın hava sirkülasyonu da iyiyse şayet 65 dereceyi görmeyecektir.

Stok fan kullanıyorsan fazla zorlama. Ha eğer sağlam bir fanın varsa bas 1 GHZ yukarı. Kasanın hava sirkülasyonu da iyiyse şayet 65 dereceyi görmeyecektir.
İşlemcimin çarpan kilidi açık olmadığı için OC yapmama gerek olmadığını söylüyorlar forumda. Turbo Boost özelliği yeterliymiş. Stok fan kullanıyorum. Ne yapmalıyım?

Video'nun başını izlediniz herhalde sadece. Attığınız videoda GPU %50-60'larda geziyor.
i5 760 eski nesil bir işlemci. GTX 1060 ile çok fazla darboğaz yapar. Söylediğiniz gibi "Az bir darboğazla" değil yani.
Arkadaşın işlemcisinin çarpan kilidi açık değil. Darboğaz yapamaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı