i5 7600 ve GTX 1050 Tİ darboğaz sorunu

Acrux1

Kilopat
Daha fazla  
Araştırdığım kadarıyla i5 7600 benim ekran kartım için yeterli. Ama Fortnite , Rust , PUBG gibi oyunlarda işlemci kullanımı %100. Sistemim imzamda var. Oyun oynarken arkada Discord açık oluyor arkadaşlarımla konuşmak için. Genelde işlemci %100 de iken (görev yöneticisinden kontrol ettiğimde %100) bir sıkıntı olmuyor ama bazen sapıtıyor. Örneğin Fortnite'da oynarken dııııt diye ses geliyor ve Fortnite crash veriyor sonra dııt sesi, oyunun sesleri ve discordun sesi gidiyor. Fortnite'a tekrar girdiğimde bir sıkıntı olmuyor ve Discord'danda çıkıp girmek zorunda kalıyorum. Bazen de oyun oynarken steamdan mesaj gönderince ve Chrome'u açınca böyle oluyor. Isı değerlerine baktığımda normal gibi gözüküyor 60 dereceyi geçmiyor işlemci ve ekran kartı (oyundayken). Boşta iken 27 dereceye düşüyorlar. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Tüm driverlerin güncel mi? Virüsler gereksiz işlemciye yüklenir virüs taraması da yap. Intel sitesindeki otomatik güncelleme aracıyla da bir güncelleştirmeleri dene sorun büyük ihtimalle yazılımsal ama ses geliyor demişsin nereden geliyor? BIOS'da güncel değilse güncelle.

Driverler güncel. Malwarebytes ve Windows defender ile tarama yaptım bir sıkıntı çıkmadı. Biosda güncel asusun sitesinden indirmiştim biosa girmeden güncellemişti. İntel sitesinde baktım güncellemede yok. Ses kulaklıklardan geliyor.

Zaten sadece görüş uzaklığı destansı.
Peki ya bu normal mi? İşlemci kullanımı %83 fakat bütün uygulamaların kullanımını toplasak işlemci kullanımı etmiyor.
Bellek kullanımınıda %'lere göre yapınca ondada aynısı oluyor. Galiba kullandığı mhz değerleri gibi şeyleri saymıyordur ya da görev yöneticisinde gözükmeyen bir virüs var ? :(
Lütfen yardımcı olur musunuz ?

Dosya Ekleri

• i5555.png
    i5555.png
    52 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı