i5 7600 Isınma Sorunu

Ancestor

Centipat
i5 7600 3.50 GHz işlemcim var. Derecesi boşta 45-52 arası değişiyor. Yükte ise mesela Battlefield 1 oyununda 75-83 arası. Dün termal macunu değiştirdim fakat sıcaklık değerleri değişmedi. Yine aynı. Acaba termal macunu mu fazla sürdüm? Eski termal macunu silmek için anakart soketinden işlemciyi çıkartırken sokete biraz kurumuş macun düştü ama iğne ucuyla birazını hafif aldım yamulma falan olmadı bir sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macunu işlemci soketine de sürerseniz daha etkili olur. Şakaydı :). Stok soğutucu kullanıyorsanız muhtemelen o yüzdendir. İyi bir hava soğutucu alırsanız (kasanızın hava akışında sıkıntı yoksa) sorununuz ortadan kalkar

Termal macunu işlemci soketine de sürerseniz daha etkili olur. Şakaydı :). Stok soğutucu kullanıyorsanız muhtemelen o yüzdendir. İyi bir hava soğutucu alırsanız (kasanızın hava akışında sıkıntı yoksa) sorununuz ortadan kalkar
Reyis birşey olurmu peki soketin pinin içinde kurumuş termal macun kaldı biraz ama pcye bir etki etmedi kasma felan olmadı yani pcde bir hata görmedim şu termal macun cooler masterin mastergel prosunu sürdüm

Reyis birşey olurmu peki soketin pinin içinde kurumuş termal macun kaldı biraz ama pcye bir etki etmedi kasma felan olmadı yani pcde bir hata görmedim şu termal macun cooler masterin mastergel prosunu sürdüm

Soket pinini bozabilme ihtimali var. Yavaşça silebilirsiniz ama dokunmanızı tavsiye etmem. O termal macunu sürdüğünüz halde bir değişiklik yoksa fanı tam oturtamamış olabilirsiniz.

Soket pinini bozabilme ihtimali var. Yavaşça silebilirsiniz ama dokunmanızı tavsiye etmem. O termal macunu sürdüğünüz halde bir değişiklik yoksa fanı tam oturtamamış olabilirsiniz.
fanı iyi oturttum ya hatta kaç kere kontrol ettim acaba fazlamı sürdüm birdaha çıkartıp silip macunu yenileyip soket pinlerine baksammı birşey olmuşmu diye :)
hafif dokunmuştum birde anakart soketine ama bir yamulma olmadı sert bir hamlede yapmadım iğne ucuyla birazını çıkartmaya çalıştım sadece

fanı iyi oturttum ya hatta kaç kere kontrol ettim acaba fazlamı sürdüm birdaha çıkartıp silip macunu yenileyip soket pinlerine baksammı birşey olmuşmu diye :)

hafif dokunmuştum birde anakart soketine ama bir yamulma olmadı sert bir hamlede yapmadım iğne ucuyla birazını çıkartmaya çalıştım sadece

Kasa içi hava sirkülasyonunda sorun var o zaman. Kasanızda kaç tane fan var ?

Önde 1 egzoz fan 1 yukarıda 1 stok fan var birde ya ısıyı yeni soğutma alarak düzeltirim diye düşünüyorumda sıvı soğutma felan bu arada ekran kartım msi rx 480 8 gb benim kafam şu anakart soketine takıldı pinin içinde az birşey kurumuş macun var ama pcde birşey yok inşallah birşey olmazda sence ne yapayım reis senide rahatsız ettim kusura bakma
he birde reis zaten anakart soketinin pinine bir zarar gelseydi pc açılmazdı değil mi ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı