i5 9600K Isınma Sorunu

• Konuyu başlatan Silinen üye 266150
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 1B
S

Silinen üye 266150

Ziyaretçi
İ5 9600K İşlemcimi Cooler Master ML240L soğutucum ile kullanmaktayım. Şu nu belirtmeliyim montaj bağlantılarında herhangi bir sorun yok. Daha önce defalarca kez kontrol ettim. Pompa maksimum hızda çalışıyor. Fanlar da ona yakın. Prime 95 testinde işlemci Turbo Boost ile maksimum 92 dereceye kadar çıkıyor. Turbo boost kapalı 77 derece falan, gerçekten sıvı soğutma aldığıma bin pişman oldum. Kasa olarak Corsair Carbide 275R kullanmaktayım. Kasanın ön kapağını ve yan taraftaki temperli camı söküp ev içerisinde camları açmama rağmen bu sıcaklıklar. O yüzden kasanın hava akışı falan demeyin. BIOS ayarlarını sıfırlamayı denedim. Daha önce stok fan kullanıyordum. Radyatör kasanın içerisinde ön tarafa bakıyor hemen arkasındaki fanda içerisindeki sıcak havayı dışarı basıyor. Şimdiden sağ olun.

Ssss.png
Sssss.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem yükteyken CPU-Z'den voltaj değerinizi gözlemleyin, değerleri konuya ekleyin.

Voltaj değerleri zaten mevcuttur. Keşke yazım yanlışlarına dikkat ettiğiniz kadar konulara da dikkat etseniz.
VID yükteki çekirdek voltajı değildir, keşke siz de dikkat etseniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı