i5 7600 ve HD6870 sistem upgrade

sceadufaex

Hectopat
Daha fazla  
Elimdeki mevcut sistemim şu şekildedir;

ANAKART: MSI Z270 TOMAHAWK
İŞLEMCİ: İ5 7600
RAM: CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL15
SSD: Kingston 120GB HyperX 3K Serisi Sata 3.0
EKRAN KARTI: Sapphire HD6870 GDDR5 1GB 256Bit
KASA: DARK N10
Ve 750W güçlü bir güç kaynağı.

İlk bakışta ekran kartımın direkt göze çarptığının farkındayım, açıkçası sistemi toplarken elimde mevcut 0 bir kart olarak bulunduğu için düşünmeden taktım ve kullandım. O sıralarda oyun anlamında sadece LOL ve KO gibi pek gereksinim istemeyen oyunlar oynadığım için pek de eksikliğini hissetmedim. Ama artık bu sistemde bu kartın var olması bile canımı sıkıyor. Öncelik ekran kartı ve M.2 SSD olarak ve eğer gerekiyorsa diğer parçalarda da yapabileceğim ufak değişikliklerle sistemi yükseltmek adına önerilerinizi istiyorum dostlar. Şimdiden herkese teşekkürler, iyi forumlar.

Ekran kartı için; 2500-3000 ve gerekirse biraz daha üst seviye kartların 2. ellerini de değerlendirebilirim.
M.2 için 128 GB bana yeterli, fiyatları hakkında pek bilgim yok ama olmuşken iyi bir şey olması tercihim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Günlük kullanıcı ve oyunlar için NVMe SSD'e gerek yok benim düşüncem. Samsung, WD veya Kingston SATA SSD alıp güzelce kullanabilirsiniz. Elinizde mevcut SSD size yetmiyor mu yoksa daha fazla işe yarayacağını düşündüğünüzden mi M.2 NVMe 120GB bir SSD istiyorsunuz? Asgari 240GB SATA SSD almanızı hala öneriyorum.

1585610722457.png

İkinci el 7700K çok tatlı bir yükseltme olacaktır. 300TL civarı bir hava soğutma ile on numara overclock yaparsınız.

Ekran kartı olarak AMD düşmanlığınız yok ise 3000-3300 TL arasına indirimler ile güzel 5700XT modelleri düşebiliyor. Zaten sıfır fiyata o bütçe civarında 2060Super veya 5700XT alınabilir en güçlü olarak. 2.el önyargınız yok ise 1080Ti bakılabilir 3000TL altına.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı