i5 7600K RTX2070 RDR 2 FPS düşmesi

eyes34

Centipat
Oyunu Rockstar launcer üzerinden aldim. Dünden bu yana FPS 70 80 iken bir anda 1'e düşüp oyunda takılmalar meydana geliyor. Ekran kartim güncel Windows 1903 güncel. Benim ile ayni sorunu yaşayip çözebilen var midir acaba?

Sistemim i5 7600K RTX2070 16 GB DD4 3000 MHz RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu Rockstar launcer üzerinden aldim. Dünden bu yana FPS 70 80 iken bir anda 1'e düşüp oyunda takılmalar meydana geliyor. Ekran kartim güncel Windows 1903 güncel. Benim ile ayni sorunu yaşayip çözebilen var midir acaba?

Oyunun optimizesi tost makinesi kadar kötü şuan şaka gibi bir code'a sahip yakında düzelir sabret.

Oyun yeni piyasa çıkan Pugb gibi.
İnternet üzerinden yorumları okursanız bu tür şikayetler mevcut.
Güncellemeler ile beraber düzelir.

Rockstar geçici olarak çözüm sundu. Beklenmedik hatalar takılmalar vb. durumlar için aşagıdaki bağlantıdaki sorun basamaklarının nasıl çözüleceğinden bahsetti. Yakın bir zamanda update getireceğini bu sorunu yaşayanların probleminin çözüleceğinide söyledi

Bahsettiğim link

Bende de 7600k var, ani sahnelerde (herkesin aynı anda ateş etmesi, bir anda şehrin yüklenmesi, dağ yamacını aşıp düzlüğe ulaştığımda) 5 saniyelik donmalarla karşılaşıyorum. Bu sorunun neden olduğunu bir türlü çözemedim, ana sorun oyun zaten ancak ekran kartım mı, işlemcim mi sorunlu bilemiyorum. Çünkü aynı anda tamamen hem monitör uygulamam, hem de bilgisayar tamamen donuyor. Bu yüzden yüksek ihtimalle işlemcilerimiz yüzünden bu durumla karşılaşıyoruz. Ben çekirdek sayısından olduğunu düşünüyorum. Yine de optimizasyonal daha iyi bir hale getirilecektir. Belki bir ay, belki iyi ay bekletir en fazla. O zamana kadar zaten Steam'e çıkacak oyun, yazık. Bilsem direkt Steam'den alırdım.

Bendede msi gtx 1060 6gb ile , i5 7600k var 1.165 volt 4.6 ghz idi 1.120 v ile 4.7 ye cikartim windows ayarlardan oyun modunu kapattim bios guncelledim anlik takilmalara kalkti bilginize 40 50 fps de oynuyorum

yabanci sitelerde baktim bir tek bu oyuna ozel olarak i7 2600k bile i5 7600k dan daha iyi performans veriyormus ama guncelleme patchler ile PUBG misali optimize edebilirler ama cok etki edicegini sanmiyorum yeni nesil oyunlar multi threat islemcilere baya ihtiyac duyacak gibi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı