i5 7600K sistem oyunlarda düşük FPS veriyor

hoenirrx

Centipat
Daha fazla  
i5 7600K, MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4 GB OC.

Beni sıkıntım şu; videoların çoğunluğuna baktığımda adamlar yeni nesil oyunlarda bile örnek PUBG 100+ FPS alıyor. Fakat ben alamıyorum nedeni nedir? PUBG'de Full düşük ayarlarda 30 35 FPS nedeni nedir?

Monitör 27 inç.

3470 ile bile oynanıyor PUBG garip bir durum ayarları normal vede yüksek ayarlara getirip FPS'de oynama oluyor mu kontrol eder misin?
Kullandığın işletim sistemi nedir ve ekran kartı sürücülerin güncel mi?

Monitör büyüklüğünü değil de, oyuncu koltuğunuz var mı yok mu onu yazın. (!)

Hocam sisteminizi tam olarak belirtin. MSI Afterburner ile oyun içerisinde ekran kartı kullanımı, sıcaklığı, işlemci kullanımı ve sıcaklığını paylaşın.
Sistemin geriye kalan parçalarını da yazın. Büyük ihtimal oyun i5 7600K içerisinde bulunan GPU ile çalışıyordur. Eğer öyle ise MSI Afterburner'dan atacağınız ekran görüntüsünden bunu anlar, hallederiz.

3470 ile bile oynanıyor PUBG garip bir durum ayarları normal vede yüksek ayarlara getirip FPS'de oynama oluyor mu kontrol eder misin?
Kullandığın işletim sistemi nedir ve ekran kartı sürücülerin güncel mi?
elran kartı sürücülerimi herzaman güncelliyorum geforce experience den sistemde oc hiç yapmadım bütün özelliklerini atayım nen pcnin şöyle
anakart

GIGABYTE GA-B250M-D3H Intel B250 Soket 1151 DDR4 2133MHz​

ramler kingston hyperx fury 2133 mhz clleri aynı şuan işteyim bakamıyorum bir tanesi 2400 mhz sadece işlemcinin
soğutucusu power supply falan çok iyi zaten ama bir türlü çözemedim bu sorunu

Hocam sisteminizi tam olarak belirtin. MSI Afterburner ile oyun içerisinde ekran kartı kullanımı, sıcaklığı, işlemci kullanımı ve sıcaklığını paylaşın.
Sistemin geriye kalan parçalarını da yazın. Büyük ihtimal oyun i5 7600K içerisinde bulunan GPU ile çalışıyordur. Eğer öyle ise MSI Afterburner'dan atacağınız ekran görüntüsünden bunu anlar, hallederiz.
eve gidince bütün dediklerinizi yapacağım sorunumu çöz istediğin herşeyi yaparım aga

elran kartı sürücülerimi herzaman güncelliyorum geforce experience den sistemde oc hiç yapmadım bütün özelliklerini atayım nen pcnin şöyle
anakart

GIGABYTE GA-B250M-D3H Intel B250 Soket 1151 DDR4 2133MHz​

ramler kingston hyperx fury 2133 mhz clleri aynı şuan işteyim bakamıyorum bir tanesi 2400 mhz sadece işlemcinin
soğutucusu power supply falan çok iyi zaten ama bir türlü çözemedim bu sorunu
Güç ayarlarından "güç tasarrufu" modunu aktif etmiş olabilir misin?

Onun dışında oyun sırasında arka planda çalışan defender taraması + hızlı getirme gibi hizmetler yüzünden sistem garip bir tabirle boğuluyor olabilir tabii bu durum en kötü 5-10 fps düşürür. Sıkıntı yarattığı kısım takılma olabilir, oynarken oyun takılma yapıyor mu?

++İşlemci frekansını gözlemleyebilirsin sabit düşük frekansta çalışıyor olabilir

Güç ayarlarından "güç tasarrufu" modunu aktif etmiş olabilir misin?

Onun dışında oyun sırasında arka planda çalışan defender taraması + hızlı getirme gibi hizmetler yüzünden sistem garip bir tabirle boğuluyor olabilir tabii bu durum en kötü 5-10 fps düşürür. Sıkıntı yarattığı kısım takılma olabilir, oynarken oyun takılma yapıyor mu?

++İşlemci frekansını gözlemleyebilirsin sabit düşük frekansta çalışıyor olabilir
evet anlık yapıyor takılma işlemci frekansını gözlemleme bilgim yok bilgim 0 ama edindiğim bilgilere göre gayet güzel sistemim fakat fps düşük ++super people ortalama 65 fps ne akıcı hissediyorum o oyunda anlık takılma yakından savaşınca oluyor akıcı bir iekilde oynayamıyorum oyunları en low ayarlarda bile güç tassarufu modunu aktif etmedim

evet anlık yapıyor takılma işlemci frekansını gözlemleme bilgim yok bilgim 0 ama edindiğim bilgilere göre gayet güzel sistemim fakat fps düşük ++super people ortalama 65 fps ne akıcı hissediyorum o oyunda anlık takılma yakından savaşınca oluyor akıcı bir iekilde oynayamıyorum oyunları en low ayarlarda bile güç tassarufu modunu aktif etmedim
Güç seçeneklerinden güç ayarını dengeli yap.
Takılma yapıyor diyorsun belliki oyun sırasında oyun dışında arka planda çalışan başka bir program veya hizmet var ki takılma oluyor. CPU zorlanırsa yani %95'i geçtiğinde takılma olur teknik bilgiye sahip olmana bile gerek yok aslında. İşlemcin evet günümüzde yeterli fakat 4 çekirdek 4 izdek bir işlemci olduğu için bu günümüzde birazcık yetersiz kalıyor. Dangalak gibi yauv 4/4 ne phe phe phe kafasında değilim fakat belliki yetersiz kalıyor bir şey işlemciyi > Yada RAM tıkanıyor ki sanmıyorum 2x8 16GB RAM kullanıyorsun yada işlemci frekansı düşükte çalışıyor veyahut dediğim gibi RAM - İşlemci veya disk kullanımı yüksek diye takılıyor bu üçü olabilir.

Bu arada
frekans hızına görev yöneticisi >performans > cpu kısmından bakabilirsin oyun sırasında frekans'ın kaç olduğuna bakarsın. Oyun sırasında işlemci yiyen programların varsa kapat.

Güç seçeneklerinden güç ayarını dengeli yap.
Takılma yapıyor diyorsun belliki oyun sırasında oyun dışında arka planda çalışan başka bir program veya hizmet var ki takılma oluyor. CPU zorlanırsa yani %95'i geçtiğinde takılma olur teknik bilgiye sahip olmana bile gerek yok aslında. İşlemcin evet günümüzde yeterli fakat 4 çekirdek 4 izdek bir işlemci olduğu için bu günümüzde birazcık yetersiz kalıyor. Dangalak gibi yauv 4/4 ne phe phe phe kafasında değilim fakat belliki yetersiz kalıyor bir şey işlemciyi > Yada RAM tıkanıyor ki sanmıyorum 2x8 16GB RAM kullanıyorsun yada işlemci frekansı düşükte çalışıyor veyahut dediğim gibi RAM - İşlemci veya disk kullanımı yüksek diye takılıyor bu üçü olabilir.

Bu arada
frekans hızına görev yöneticisi >performans > cpu kısmından bakabilirsin oyun sırasında frekans'ın kaç olduğuna bakarsın. Oyun sırasında işlemci yiyen programların varsa kapat.
tamamdır deniyeceğim dediklerinizin hepsi yapılı pc zaten 0 2 oyun yüklü yeni sıfırladım bir tek yapmadığım şey güç ayarını dengeli yapmak öyle yapıp deneyeceğim
hocam monitör gamepower intense x40 27inç 240hz 1 ms hdmi+display freesync full hd curved led monitör

anakart gigabyte ga-b250m-d3h intel b250 soket 1151 ddr4 2133 mhz dvi&hdmi

ekran kartı msi geforce gtx 1050 ti gaming x 4g 4gb gddr5 128 bit nvidia ekran kartı

işlemci i5 7600k

işlemci soğutucusu cooler master hyper 212 spectrum 1x120 mm rainbow led fanlı işlemci soğutucusu

ram Kingston HyperX Fury 8GB 2400MHz DDR4 Ram HX424C15FB3/8 bir tanesi 2133mhz

ssd corsair 120gb force serisi le 200 sata 3.0 ssd (550mb okuma 500mb yazma)

harddisk wd blue 3,5 1tb 64mb sata III 6gb/s 7200 rpm

kasa zalman z3 plus

super people cbt oyununu steam üzerinden 10 dk oynadım msi afterburner şeyleride böyle
işlemciyi en fazla %80 kullandı
AnyConv.com__BravoHotelClient-Win64-Shipping.protected_2022_02_04_02_45_27_836.png

hocam monitör gamepower intense x40 27inç 240hz 1 ms hdmi+display freesync full hd curved led monitör

anakart gigabyte ga-b250m-d3h intel b250 soket 1151 ddr4 2133 mhz dvi&hdmi

ekran kartı msi geforce gtx 1050 ti gaming x 4g 4gb gddr5 128 bit nvidia ekran kartı

işlemci i5 7600k

işlemci soğutucusu cooler master hyper 212 spectrum 1x120 mm rainbow led fanlı işlemci soğutucusu

ram Kingston HyperX Fury 8GB 2400MHz DDR4 Ram HX424C15FB3/8 bir tanesi 2133mhz

ssd corsair 120gb force serisi le 200 sata 3.0 ssd (550mb okuma 500mb yazma)

harddisk wd blue 3,5 1tb 64mb sata III 6gb/s 7200 rpm

kasa zalman z3 plus

super people cbt oyununu steam üzerinden 10 dk oynadım msi afterburner şeyleride böyle
AnyConv.com__BravoHotelClient-Win64-Shipping.protected_2022_02_04_02_45_27_836.png

Son düzenleme:
Tamamdır deneyeceğim dediklerinizin hepsi yapılı PC zaten 0 2 oyun yüklü yeni sıfırladım bir tek yapmadığım şey güç ayarını dengeli yapmak öyle yapıp deneyeceğim
Hocam monitör Gamepower intense X40 27inç 240Hz 1 ms HDMI+display FreeSync Full HD Curved LED monitör

Anakart Gigabyte GA-B250M-D3H Intel B250 soket 1151 DDR4 2133 MHz dvi&hdmi

Ekran kartı MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4G 4 GB GDDR5 128 bit NVIDIA ekran kartı

İşlemci i5 7600K

İşlemci soğutucusu Cooler Master Hyper 212 Spectrum 1x120 mm Rainbow LED fanlı işlemci soğutucusu

RAM Kingston HyperX Fury 8GB 2400MHz DDR4 Ram HX424C15FB3/8 bir tanesi 2133MHz

SSD Corsair 120GB Force serisi le 200 SATA 3.0 SSD (550 MB okuma 500 MB yazma)

Hard disk WD Blue 3,5 1TB 64MB SATA III 6gb/s 7200 RPM

Kasa Zalman Z3 Plus

Super People cbt oyununu Steam üzerinden 10 dk oynadım MSI Afterburner şeyleride böyle
İşlemciyi en fazla %80 kullandı
Eki Görüntüle 1294470

Hocam monitör Gamepower intense X40 27inç 240Hz 1 ms HDMI+display FreeSync Full HD Curved LED monitör

Anakart Gigabyte GA-B250M-D3H Intel B250 soket 1151 DDR4 2133 MHz dvi&hdmi

Ekran kartı MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4G 4 GB GDDR5 128 bit NVIDIA ekran kartı

İşlemci i5 7600K

İşlemci soğutucusu Cooler Master Hyper 212 Spectrum 1x120 mm Rainbow LED fanlı işlemci soğutucusu

RAM Kingston HyperX Fury 8GB 2400MHz DDR4 Ram HX424C15FB3/8 bir tanesi 2133MHz

SSD Corsair 120GB Force serisi le 200 SATA 3.0 SSD (550 MB okuma 500 MB yazma)

Hard disk WD Blue 3,5 1TB 64MB SATA III 6gb/s 7200 RPM

Kasa Zalman Z3 Plus

Super People cbt oyununu Steam üzerinden 10 dk oynadım MSI Afterburner şeyleride böyle
Eki Görüntüle 1294471

Ekran görüntüsünde sistem tam güç çalışıyor aslında. PUBG en düşük ayarlarda oyun içi ekran görüntüsü atar mısınız? Oyun DX12 ise DX11 yapıp bir kez kapat aç yapın.

Geri
Yukarı