i5 7600k sistem toplama

GGBaba

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Bir kısmı yurt dışından bir kısmı Türkiye'den bir sistem topladım. Seçtiğim parçaları değerlendirip tavsiyelerde bulunabilir misiniz?

Şu anki kur ile totalde 5820 liraya mal oldu.
Anakartın hediyesi İntel 600P 256 GB SSD hediyesi var.
Önerileriniz için teşekkür ederim.
1234.png

Arkadaşlar sistemde biraz güncelleme yaptım.
Anakart MSI z270 gaming m7
Hediyesi SSD 600p 256GB
Intel i7 7700k
Gigabyte Geforce GTX 1070 GV-N1070WF2OC-8GD
Corsair RMX Serisi RM1000Wx Güç kaynağı
Corsair Vengeance 16GB(2x8GB) C15 DDR4 3000 Kırmızı Ledli (CMU16GX4M2c3000C15R)
Kasa NZXT S340 Elite Siyah-Kırmızı
İşlemci Fanınıda CoolerMaster Hyper 212 EVo seçtim.

Sıvı soğutma tercih ediyordum başlangıçta sonra birçok kişide akıtma problemlerini okuyunca iştahım kaçtı.
Anakartı Hali hazırda satın aldım.Önerileriniz benim için çok değerli. Sizce işlemci fanı yeterli olur mu yoksa risklere rağmen sıvı soğutma mı tercih etmeliyim teşekkürler.

Seçtiğin ekran kartında fan sesinden şikayetçi insan sayısı hayli yüksek. Uzun bir kart ve parçaları pekte sağlam görünmüyor. Çok esnekler, plastiklere küçük dokunmalarla rahatça esnetebilirsin. Zamanla kartta eğilmeler meydana gelebilir diye düşünüyorum.Gtx 1070 için şu aralar Msi iyi seçim gibi duruyor. Ve 750 watt bir güç kaynağı sana rahatlıkla yetecektir.

Son düzenleme:
Seçtiğin ekran kartında fan sesinden şikayetçi insan sayısı hayli yüksek. Uzun bir kart ve parçaları pekte sağlam görünmüyor. Çok esnekler, plastiklere küçük dokunmalarla rahatça esnetebilirsin. Zamanla kartta eğilmeler meydana gelebilir diye düşünüyorum.Gtx 1070 için şu aralar Msi iyi seçim gibi duruyor. Ve 750 watt bir güç kaynağı sana rahatlıkla yetecektir.
1000 watt seçmemin sebebi ileride ikinci ekran kartını takabilirim yanına diyeydi. yanlış mı düşünüyorum acaba msi kartları inceleyeceğim ama fiyat farkı beni işlemciden kısmaya götürebilir. Cidden bahsettiğiniz kadar kötü mü ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu linkten basit bir örnek görebilirsin dk 2.40. İleride 2. kart olabilir diyorsan 1000w tabiki daha mantıklı olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu linkten basit bir örnek görebilirsin dk 2.40. İleride 2. kart olabilir diyorsan 1000w tabiki daha mantıklı olacaktır.
Amazon.com: Gigabyte GeForce GTX 1070 8 GB GDDR5 256 bit PCI-E 3.0 x 16 Windforce OC (GV-N1070WF2OC-8GD): Computers & Accessories

bu pahalı bir model zaten benim alacağım kartın amazon linkini paylaştım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı