i5 7600K ve RX 480 Sistem Önerisi

username123

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar iyi günler. Benim yardıma ihtiyacım var sistem toplamak istiyorum lakin bu konu hakkında pek bir bilgiye sahip değilim. Araştırma yaparak bir kaç parçada karar kıldım.
  • Anakart: MSI z270 Gaming Pro Carbon
  • CPU: Intel i5 7600k
  • Ekran Karti: MSI Radeon RX 480 GAMING X 8 GB
  • RAM: Corsair 2x8 GB 3000MHZ DDR 4
Bunları almak istiyorum ama nereden alacağımı bilmiyorum. Parçaları aldığım zaman montaj etmeyi de bilmiyorum. Sıfırdan toplayacağım bilgisayarım yok. Kasadır, PSU'dur, monitördür hepsine ihtiyacım olacak. Uygun fiyata 75Hz 24 inch 1ms'li bir uygun monitör istiyorum.

Dediğim gibi bu parçalara uygun fiyatlı bilgisayarın geriye kalan bileşenleri (PSU, Kasa, Monitör, CPU soğutucu vs.) konularında bana yardım edebilir misiniz? Ve bunları nereden ve nasıl alacağım konusunda şu an kontrol ettim çoğu yerde parçalar yok.

Bütçe konusunda ne kadar az olursa o kadar iyi çünkü maddi durumu iyi olan birisi değilim.

İşlemcinin kesinlikle i57600K olmasını istiyorum. Single Thread performansı yüksek oldugu için benim ihtiyacım olan bu.

Hepinize teşekkür eder, iyi günler dilerim arkadaşlar şimdiden edeceğiniz yardımlar için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bize toplam bütçenizi belirtirseniz daha iyi öneri yapabiliriz :)
Intel'de kararlı iseniz, i5 8600K alın. i5 7600K'dan daha güçlü bir ürün kendileri.
RX serisi artık GTX 1070'den daha pahalı. RX 480 8 GB için 3.000 TL vermek ister misiniz? Buyrun verin.
Monitör için ayırdığınız bütçe nedir? Uygun fiyatlı kişiden kişiye değişir. Ayrıca 75 Hz istediğinize göre e-spor oyuncusu değilsiniz. 5 ms seviyesine kadar tüm monitörleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.
Çevre birimleri bütçeye dahil mi? Montaj işini toplayacağınız siteden yapabilir veya Technopat'ın sistem toplama videolarını inceleyebilirsiniz. Sistem toplamak göründüğü kadar zor değildir.

Bize toplam bütçenizi belirtirseniz daha iyi öneri yapabiliriz :)
Intel'de kararlı iseniz, i5 8600K alın. i5 7600K'dan daha güçlü bir ürün kendileri.
RX serisi artık GTX 1070'den daha pahalı. RX 480 8 GB için 3.000 TL vermek ister misiniz? Buyrun verin.
Monitör için ayırdığınız bütçe nedir? Uygun fiyatlı kişiden kişiye değişir. Ayrıca 75 Hz istediğinize göre e-spor oyuncusu değilsiniz. 5 ms seviyesine kadar tüm monitörleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.
Çevre birimleri bütçeye dahil mi? Montaj işini toplayacağınız siteden yapabilir veya Technopat'ın sistem toplama videolarını inceleyebilirsiniz. Sistem toplamak göründüğü kadar zor değildir.

Öncelikle teşekkür ederim :) malesef toplam bir bütçe elimde yok elimden geldiğince pek para harcamadan iyi bir sistem toplamak istiyorum. Tüm önerilerinize açığım ekran kartı dahil. İşlemci konusunda hatamı düzelttiğiniz için teşekkür ederim bende şuan i5 8600K 'nın daha iyi bir tercih olacağı kanısına vardım. Ekran Kartı konusunda takıntım yok. 3000 tl civarında olduğunu bilmiyordum. Her öneriye açığım dediğim gibi teşekkür ederim tekrar :) Bütçe konusunda 1060 ayarında ekran kartları tercih etmek istiyorum dediğim gibi net bir bütçe veremiyorum ama fazla para da veremiyorum.

Ama şimdi belli bir miktar veremem demeniz işleri dara sokar. Bana belli bir bütçe vereceksiniz, o bütçe doğrultusunda sistemi size atacağım. Başka türlü uygun bütçe kişiden kişiye değişen bir kavram sonuçta :)

Ama şimdi belli bir miktar veremem demeniz işleri dara sokar. Bana belli bir bütçe vereceksiniz, o bütçe doğrultusunda sistemi size atacağım. Başka türlü uygun bütçe kişiden kişiye değişen bir kavram sonuçta :)

Teşekkür ederim. Peki biraz süre rica ediyorum hemen bir bütçe hesaplaması yapayım. Monitor konusuda yanılmış da olabilirim sistemime göre bir monitor tavsiyesinde de bulunabilirsiniz her konuda sıfırdan yardımcı olabilirsiniz. Şuan i5 8600K da karar kıldık onun harici herşey değişmeye açık diyelim :)

Bütçe olarak : Herşeyi fiyata dahil 3.500 - 5.000 arası herhalde pek sıkıntı olmaz fiyatları gerçekten bilmiyorum belki 3500 diyerek abes birşey de söylüyor olabilirim dediklerime göre.Şimdiden özür dilerim. Squad oynayacağım ultra ayarlarda akıcı bir şekilde +60 fpsde oynamak istiyorum. ve Pubg gibi oyunları.

4000 - 4500 TL sistem önerisi

O zaman size bu konuda toplamış olduğum sistemi i5 8600K - TUF Z370 Plus ile almanızı öneririm. Monitör, klavye, fare ve kulaklık da dahil. Soğutucu olarak da Dark Rock 3 alınabilir.

Kardeşim öncelikle teşekkür ederim gerçekten cahil olduğum için biraz başını ağrıtıyorum hakkını helal et.

Mouse,Klavye ve kulaklığı cıkararak öyle bir fiyat tasarrufu yaparsak ekran kartı olarak 1060 ayarında ve işlemci i5 8600K olarak monitörde de +75hz bir monitör düzenleyebilir miyiz? Ben sizin bu attığınıza bakarak sistem toplayamayacak kadar cahilim :)

Estağfurullah efenim, işimiz bu :)

Sistemden klavye - fare ve kulaklık çıkarsa fiyat 550 TL azalmakta. Monitörü de çıkarırsınız ve bu azalan miktar 950 - 1000 TL arası olur.
GTX 1060 şu anda 2.600 TL. GTX 1060 ayarındaki en güncel kart RX 580 ki, o da 3.000 TL civarında. Eski kartları önermiyoruz, sıfır ürün olarak yoklar ve mining yapılmış olabilirler.
Monitör tavsiyem pek yoktur aslında, BenQ GW2270H'ın o bütçeler için en iyi monitör olduğunu biliyorum, o kadar :)
Monitör için, @Nazım Paşa
Sistemi toplamak pek zor değildir, ancak düzenleyebilirim bekleyin bir süre.
Benim düşüncem şu yönde; sistemi ekran kartı olmadan toplayın. Onboard ile bir süre kullanın, yazın GTX 20xx serisi çıkıyor, o seri ile sisteme bir ekleme yapar, tüm oyunları cayır cayır oynarsınız.

Sistem şu şekilde oluyor;

İşlemci: Intel Core i5-8600K Altı Çekirdekli İşlemci İşlemci

Anakart: ASUS TUF Z370-PLUS GAMING Intel Z370 8th Gen Intel Soket 1151 DDR4 4000MHz(O.C.) Aura Sync RGB Anakart | ITOPYA

RAM: Gskill Aegis 8GB DDR4 3000Mhz RAM F4-3000C16S-8GISB - Nanokatalog

HDD: Toshiba P300 1TB 7200Rpm SATA 3.5'' (Bulk) HardDisk HDWD110UZSVA - Nanokatalog

SSD: ASU800SS-128GT-C A-Data Ultimate SU800 128GB Serial ATA III solid state drive - Nanokatalog

Kasa: Phanteks Eclipse P300 Cam Kapaklı Oyuncu Bilgisayar Kasası

Güç Kaynağı: FSP HD600 Hydro 600W 80+ BRONZE Güç kaynağı - inventus

Ekran Kartı: Msi GTX1050 Ti 4GB GDDR5 128Bit DX12 Nvidia Geforce Ekran Kartı GTX 1050 TI 4GT OC

İşlemci Soğutucu: BK018 be quiet! Dark Rock 3 İşlemci Soğutucu AM2,AM3,ST775 - 135 mm 1,400 rpm 21.1 dB - Nanokatalog

Son düzenleme:
Estağfurullah efenim, işimiz bu :)

Sistemden klavye - fare ve kulaklık çıkarsa fiyat 550 TL azalmakta. Monitörü de çıkarırsınız ve bu azalan miktar 950 - 1000 TL arası olur.
GTX 1060 şu anda 2.600 TL. GTX 1060 ayarındaki en güncel kart RX 580 ki, o da 3.000 TL civarında. Eski kartları önermiyoruz, sıfır ürün olarak yoklar ve mining yapılmış olabilirler.
Monitör tavsiyem pek yoktur aslında, BenQ GW2270H'ın o bütçeler için en iyi monitör olduğunu biliyorum, o kadar :)
Monitör için, @Nazım Paşa
Sistemi toplamak pek zor değildir, ancak düzenleyebilirim bekleyin bir süre.
Benim düşüncem şu yönde; sistemi ekran kartı olmadan toplayın. Onboard ile bir süre kullanın, yazın GTX 20xx serisi çıkıyor, o seri ile sisteme bir ekleme yapar, tüm oyunları cayır cayır oynarsınız.

Teşekkür ediyorum kardeşim beklemedeyim. Fakat yaza kadar bekleme şansım pek yok maalesef.. Dediğiniz çok mantıklı fakat bana uymuyor :)

Düzenleme yapıyorum : Ekran kartı olarak 20xx serisini hem vakit olarak bekleyemiyorum hemde biraz tuzlu olurlar büyük ihtimalle :) Benim şuanda beni götürecek ve şuanki durumda ultrada oyun oynatacak güzel bir karta ihtiyacım var 1060/1070 gibi AMD de olabilir Nvidia da olabilir :)

Mesajımı düzenledim, buyrun bakın sisteme.
Bu piyasada GTX 1060'ı ucuz fiyata bulmak cidden zor iş yahu.
GTX 1050 Ti ile PUBG keyfi çıkarabilirsiniz. Göründüğü kadar güçsüz bir kart değil.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı