i5 8. nesil - MX 130 laptop düşük FPS

254052

Hectopat
i5 8. nesil U
8 GB RAM
NVIDIA MX130 4 GB

Sistemimin yarısı kadar sistem isteyen oyunda en düşükte 25 FPS alıyorum, AFK bırakınca 60 FPS'ye çıkıyor. Sorun nedir acaba?

Aynı özelliklere sahibim örneğin R6'da 60 FPS alıyorum 5 dakika sonra 15'e düşüyor ve öyle kalıyor 10 dakika sonra FPS 30-40 arası bir değere çıkıyor. Bende FPS düşmesinin sebebi ısınma.
Isı değerlerini kontrol eder misin?

Bendeki özellikler:
MX130 4 GB
I5 8265U
8GB DDR4 RAM

Lenovo L340 modeli var bende de. Beklediğimden daha fazla performans veriyor ilginç şekilde. Depolamanın da bazı durumlarda FPS etkilemekte. Ayrıca arkadaşlarında dediği gibi ısı değerlerini takip et.

Sistemim:
i5 8265U
MX 110 2 GB GDDR 5
12 GB RAM

Sorun %90 ısınma kaynaklı.
Lenovo L340 modeli var bende de. Beklediğimden daha fazla performans veriyor ilginç şekilde. Depolamanın da bazı durumlarda FPS etkilemekte. Ayrıca arkadaşlarında dediği gibi ısı değerlerini takip et.

Sistemim:
i5 8265U
MX 110 2 GB GDDR 5
12 GB RAM
Aynı özelliklere sahibim örneğin R6'da 60 FPS alıyorum 5 dakika sonra 15'e düşüyor ve öyle kalıyor 10 dakika sonra FPS 30-40 arası bir değere çıkıyor. Bende FPS düşmesinin sebebi ısınma.
Isı değerlerini kontrol eder misin?

Bendeki özellikler:
MX130 4 GB
I5 8265U
8GB DDR4 RAM
Hangi oyun hocam? Bazı oyunların sistem gereksinimleri güncellenmiyor, çıktığı yılda ki gibi kalıyor.
Sıcaklık değerleri nelerdir etki edebiliyor ayrıca hangi oyun.
Hangi oyun? Sıcaklık değerleri etki edebiliyor, sıcaklıklar nasıl?
Cevap veremediğim için üzgünüm, bir kısaltmayı büyük harf ile yazmadığımdan yasaklandım. Oyun house flipper, oyunda şu an 20 fps alıyorum, biraz afk bırakınca düzeliyor 60 fps alıyorum fakat hem ısınıyor gemde fan uçak gibi çalışıyor. Isınma sorunu var evet nasıl çözebilirim nereden bakabilirim? Teşekkürler.

Cevap veremediğim için üzgünüm, bir kısaltmayı büyük harf ile yazmadığımdan yasaklandım. Oyun house flipper, oyunda şu an 20 fps alıyorum, biraz afk bırakınca düzeliyor 60 fps alıyorum fakat hem ısınıyor hem de fan uçak gibi çalışıyor. Isınma sorunu var evet nasıl çözebilirim nereden bakabilirim? Teşekkürler.
Bu rehberi uygulayın, oyun içi değerleri bizim ile paylaşın;
Termal macunu yenilemediyseniz sıcaklıklar ondan artıyor olabilir, hava çıkışı çok az oluyor olabilir. Çokça nedeni var hocam.

Son düzenleme:
Bu rehberi uygulayın, oyun içi değerleri bizim ile paylaşın;
Termal macunu yenilemediyseniz sıcaklıklar ondan artıyor olabilir, hava çıkışı çok az oluyor olabilir. Çokça nedeni var hocam.
Dizüstü bilgisayar, termal macun yenilenebilir mi?

Geri
Yukarı