i5-8250U İşlemci Çekirdek Sayısı

İşlemciye binen oyunlarda 1 çekirdekten fazlası performansa önem arz etmiyor, FPS değerini etkileyen 1 çekirdek performansı değeri. Ona bakarsak 4/4 işlemci 8/16 işlemciyi bile yener. Burada genel olarak yaklaşmaz dedim. 2/4 işlemci, gerçek 4/4'ten daha geridedir. 2/4'te oyunun arkasına discord açın, bakalım o FPS'leri alabilecek misiniz?
Ben ne diyorum kardeşim?

Ya sen ne garip bir adamsın. Benim mesleğim öğretmenlik. Bir insana anlamadığı bir konuda çok fazla terim içerikli detay verirsen, bu karşındaki insanin hiçbir şey anlamamasına sebep olur. Hele ki hem yabancı dil gerektiren, hem de teknik bilgi gerektiren bu konuda karşındaki sıfır bilgili insana hoppala bir şeyler anlatman mantıksız. Doğrusunun ne olduğunu emin ol senden iyi biliyorum. Benim hayatım sosyal forum değil, senin gibi tırı vırı başlangıç bilgiler ile kendimi prof. ilan edip insanlara böbürlenmiyorum. Burada insanlara anlayacağı dilden yardımcı olmadıktan sonra ne anlattığının hiçbir önemi yok. Boşa konuşman bir işe yaramaz. Hala da moderatöre, ona, buna salça oluyorsun. Pes. Verdiğim bilgi tam olarak doğru değil ancak konuyu bilmeyen birinin kafasında somutlaştırıp anlaması için ideal anlatım biçimi. Öbür türlü bilgisayarın tarihçesinden başlayarak anlatman gerekir. Yok tribe girmişim falan filan abi siz nesiniz kimsiniz ya? Çoluk cocuk mu eğlendiriyoruz burda işiniz gücünüz klavye başında insanları yargılamak mı nedir yani. Komik insanlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı