Çözüldü i5 8250U sisteme Windows XP USB ile nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

e.n.e.s

Kilopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
5
Evet yine canım sıkıldı ve laptopuma Windows XP USB ile kurmak istiyorum. Sürücü sorunları çıkacağını biliyorum sadece Windows XP masaüstü gelmesi bana yeter. Eğer sürücüler kullanıma engelse bunun için önerilerinizi bekliyorum.

Sistem:
i5 8250U.
8 GB DDR4 RAM.
940MX / Intel UHD 620.
480GB SSD / 1TB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hort için özür dilerim ama bu mümkün bir işlem. Zaten kurmanıza engel olan şeyler SATA AHCI, ACPI ve USB sürücüsüdür. Modlanmış SATA sürücüsü internette var. İnternete Windows XP ACPI patch yazıp ulaşabilirsiniz. USB ise Windows 8 sürücüleri portlanıyor. 11. Nesile dahi kurulabiliyor.
Evet yine canım sıkıldı ve laptopuma Windows XP USB ile kurmak istiyorum. Sürücü sorunları çıkacağını biliyorum sadece Windows XP masaüstü gelmesi bana yeter. Eğer sürücüler kullanıma engelse bunun için önerilerinizi bekliyorum.

Sistem:
i5 8250U.
8 GB DDR4 RAM.
940MX / Intel UHD 620.
480GB SSD / 1TB HDD.

Hocam ona Windows XP kurmak AMD FXli bir bilgisayara Hackintosh yapmaktan daha zor. Ayrıca ekran kartı ve internetin olmayacak. Hiçbir şey yapamayacaksın.

Hocam kurmanız imkansız bende 8550u var. 7 kurulum sonrası açılışta donuyor. 8.1 Chipset yüklenmiyor. Roblox bile 7 FPS veriyor. Hocam bu arada cihaz x542ur VivoBook mu? @e.n.e.s
Yok Casper Nirvana F650.
Hocam ona Windows XP kurmak AMD FXli bir bilgisayara Hackintosh yapmaktan daha zor. Ayrıca ekran kartı ve internetin olmayacak. Hiçbir şey yapamayacaksın.
O kadar zor muymuş yahu. YouTube'da Vista EFI'lerinin içine XP'yi koyup kuruyorlardı öyle bakınca basit gözüküyordu :D.
Hocam o sisteme zaten kurulmaz kurulumda hata verir ben Windows 7 kurmaya çalışırken bilgisayarı çöp ettim.
Noldu ki bilgisayara?

Yok Casper Nirvana F650.

O kadar zor muymuş yahu. YouTube'da Vista EFI'lerinin içine XP'yi koyup kuruyorlardı öyle bakınca basit gözüküyordu :D.

Noldu ki bilgisayara?
Çöp olmaz fakat yanlışlıkla EFI'yi silerseniz bum.
Yok Casper Nirvana F650.

Noldu ki bilgisayara?
Ayrıca Bootloader'ı bozarsanız ki bu çok zor. Eğer bozularsa bu mükemmel ekranla karşılaşırsınız.
1635707106223.png

Son düzenleme:
Hort için özür dilerim ama bu mümkün bir işlem. Zaten kurmanıza engel olan şeyler SATA AHCI, ACPI ve USB sürücüsüdür. Modlanmış SATA sürücüsü internette var. İnternete Windows XP ACPI patch yazıp ulaşabilirsiniz. USB ise Windows 8 sürücüleri portlanıyor. 11. Nesile dahi kurulabiliyor.

Çözüm
Bir ara üşenmezsem kurarım hocam, sağ olun.

Windows 7 için yapma yolu var mı rehberini yapar mısınız?

Geri
Yukarı