i5 8300H 0.5GHz çalışma sorunu

aurak

Centipat
Arkadaşlar çıldırmak üzereyim.
ThrottleStop programında prochot 88 derece ve benim işlemcim 87 derecede çalışıyor 40'da set multiplayer var bu 40'ı ben ayarlamadım. PC'yi ilk aldığımdan beri 3.8GHz gibi değerlerde çalışıyor işlemcim. ASUS derece konusunda 100 olmadığı sürece sıkıntı yok dedi. Prochot değerini nasıl yükseltirim? Çıldırmak üzereyim, oyun oynamak istiyorum artık.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    68,8 KB · Görüntüleme: 63
  • Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    68,5 KB · Görüntüleme: 76
  • qweqweqwe.PNG
    qweqweqwe.PNG
    83,5 KB · Görüntüleme: 43
İşlemci boşta mı frekans düşürüyor yoksa durum hep mi böyle? En son ne zaman format attınız?

Hep öyle oyunda boşta her zaman dün akşam attım formatı. Ondan önceki akşam da attım onda bir ekran kartı sorunu çıktı onu düzeltmek için format attım o düzeldi bu patlak verdi. (yazılımsal hataydı ekran kartı.)
Bu arada tek bir harddiskim var C ve D diye ayırmıştım D'de sadece Steam falan var bilgisayarı etkileyecek hiçbir şey yok o yüzden C'yi biçimlendirip kurdum formatı tabii Recovery falan da biçimlendirdim D'yi biçimlendirmedim tek formatta yaptığım farklı şey bu.
Pilden çıkardım laptopu 76-77 derecelerde stabil 2.9 GHz gibi değerlerde geziyor. Ne yapmam gerek? Pildeyken oyun oynarken.
@Recep Baltaş

Hep öyle oyunda boşta her zaman dün akşam attım formatı. Ondan önceki akşam da attım onda bir ekran kartı sorunu çıktı onu düzeltmek için format attım o düzeldi bu patlak verdi. (Yazılımsal hataydı ekran kartı.)
Bu arada tek bir harddiskim var C ve D diye ayırmıştım D'de sadece steam falan var bilgisayarı etkileyecek hiçbir şey yok o yüzden C'yi biçimlendirip kurdum formatı tabii recovery falan da biçimlendirdim D'yi biçimlendirmedim tek formatta yaptığım farklı şey bu.
Pilden çıkardım laptobu 76-77 derecelerde stabil 2.9 ghz gibi değerlerde geziyor ne yapmam gerek pildeyken oyun oynarken
Öncelikle format sonrasında sürücüleri sağlıklı bir şekilde kurun, hata verirsede bizimle paylaşın. Daha sonrada virüs taraması yapın. Yazılımsal problem kısmına yoğunlaşalım. Cihaz şarjda ve altı açık(hava alabilecek) şekilde olsun. Bunları yaptıktan sonra tekrar kontrol edin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı