i5 8300H %100'de çalışıyor

Laptop 2 ay sonra 2. yılını dolduracak iade işlemini ondan yapamam bir de kasayı açtığım için garanti sorun çıkarıyor Acer'da ama yine de götürebilirim. Hocam peki ThrottleStop kalsın mı yani ayarlarınız kalsın mı yoksa defaulta mı alayım?

Laptop 2 ay sonra 2. yılını dolduracak iade işlemini ondan yapamam bir de kasayı açtığım için garanti sorun çıkarıyor Acer'da ama yine de götürebilirim. Hocam peki ThrottleStop kalsın mı yani ayarlarınız kalsın mı yoksa defaulta mı alayım?
Şu an ki haliyle de oyun oynanabilir. Default'a almanıza gerek yok. Default hali çok daha sıkıntılı. Bu ayarlar ile daha iyi oyun oynarsınız.

Teşekkür ederim uğraşlarınız ve zamanınız için.
Rica ederim. Bu arada oyun oynar mısınız? Oyun deneyimi daha iyi olmalı. FPS artmıştır az da olsa. Sıcaklıklar ise belki daha düşük olacaktır. Oyun sonrası görüşlerinizi merak ediyorum.

Ben teşekkür ederim. Çok uğraştım adeta kendimi geliştirdim ama yok yani artık sorun beni aşıyor. Benim yapabileceğim hiçbir şey kalmadı. Siz de zaman ayırdınız sağ olun.

İşlemci genel olarak 90 derecede çalıştı. Hız olarak 3.80 civarı dolaştı. Arada droplar yedim. Fps 80 ile 120 arasında gezip duruyordu.

İşlemci genel olarak 90 derecede çalıştı. Hız olarak 3.80 civarı dolaştı. Arada droplar yedim. Fps 80 ile 120 arasında gezip duruyordu.
Hiçbir işlem yapmadan ki haliyle arasında bir iyileşme var mı?

Droplar Undervolt dolayısıyla olmuş olabilir dilerseniz azaltabiliriz.

Çok ufak farklar var gibi ayni bile diyebilirim.
Mesela şu an güç planı olarak dengelide ya ben bunu gerektiğinde güç tasarrufuna almalı mıyım veya alsam bir sorun olur mu?

Son düzenleme:
Çok ufak farklar var gibi ayni bile diyebilirim.
Mesela şu an güç planı olarak dengelide ya ben bunu gerektiğinde güç tasarrufuna almalı mıyım veya alsam bir sorun olur mu?
Alarak anlayabilirsiniz. Her sistemde çok değişiyor hocam. Bazısında yapıyor bazısında yapmıyor.

Alarak anlayabilirsiniz. Her sistemde çok değişiyor hocam. Bazısında yapıyor bazısında yapmıyor.
Merhaba,

Aynı işlemciye sahibim ve arkadaşa belirttiğiniz ayarları birebir yaptım. Isınma sorunu tamamen kaldırdı fakat tam yükte bile işlemci çarpanı en fazla 30a çıkıyor(normalde 38 olurdu). Dolayısıyla performans kaybı yaşıyorum. Ayarları tek tek denedim fakat bulamadım. Acaba bu ayarlardan hangisi buna sebep olmuş olabilir?

Merhaba,

Aynı işlemciye sahibim ve arkadaşa belirttiğiniz ayarları birebir yaptım. Isınma sorunu tamamen kaldırdı fakat tam yükte bile işlemci çarpanı en fazla 30a çıkıyor(normalde 38 olurdu). Dolayısıyla performans kaybı yaşıyorum. Ayarları tek tek denedim fakat bulamadım. Acaba bu ayarlardan hangisi buna sebep olmuş olabilir?
Ayrı bir konu açın. Etiketleyin. İlgileneceğim.

Size öyle geliyor olabilir.

Geri
Yukarı