i5-8300H için yük altında 90 derece sorun yaratır mı?

Kalitesine göre değişir bilgisayarcılarda 15TL'ye satılanlardansa 3 ayı geçtikten sonra işe yaramaz hale geliyor.
Sürmesini bilmiyorum. Laptobu daha önce açıp temizlemedim de. Garantiye götürdüğümüzde yapmışlardı sadece. Garantisi bitti. İnternetten kaliteli bir macun alıp bilgisayarcıya götürsem olur mu?

Bu arada belirtmeyi unutmuşum. Laptop kullanıyorum.

Nereden vardınız bu kanıya? Stok soğutma + MX4 macun ile R5 1600 AF kullanıyorum 65 dereceyi geçmiyor yük altında. Yazın 70 oluyor.

Genel olarak konuştum ben ayrıca kullandığın stok soğutucu ve macun zaten gayet iyi performans verir. Ben de AMD'nin eski işlemcilerinden birin kullanıyorum zaten. Genel olarak Intel AMD'den fazla ısınır ama istisayı bozan durumlar vardır.
Facede Telegram'da kuzey köprü ısınması undervolt vb şikayet eden çok.

Gözünün önünde yapabiliyorsa yaptır öteki türlü aldığın tüpün tamamını kendine alır kalitesizi senin laptopa sürer.

Kesinlikle katılıyorum ister PC olsun ister laptop olsun söküp temizlik yapabilmeyi öğrenmek lazım videolardan.

Ben bunu yanlış hatırlıyormuşum 90 yazmışım ya :)

Son düzenleme:
Laptoplar için normal sayılabilir. Bu cehennem sıcağında, sizi de ufacık bir plastik kaba tıkıştırıp elektrik verseler siz de 90 derece olursunuz herhalde.
Zaten genel olarak laptopların sınırı 95 derece civarındadır. Hoş, 90 derecenin altında kalması çok daha güzel olur ama 95 dereceye kadar pek fazla kasmaya gerek olmaz. Cihaza basit temizlik yapılırsa bile sıcaklıklarda hatrı sayılır miktarda düşüş yaşanacaktır.

Laptoplar için normal sayılabilir. Bu cehennem sıcağında, sizi de ufacık bir plastik kaba tıkıştırıp elektrik verseler siz de 90 derece olursunuz herhalde.
Zaten genel olarak laptopların sınırı 95 derece civarındadır. Hoş, 90 derecenin altında kalması çok daha güzel olur ama 95 dereceye kadar pek fazla kasmaya gerek olmaz. Cihaza basit temizlik yapılırsa bile sıcaklıklarda hatrı sayılır miktarda düşüş yaşanacaktır.
Teşekkürler. Önümüzdeki hafta termal macun yenilemesi ve temizliğini yaptırıcam.

Aynı işlemci modeline sahibim. Termal macun ve fan temizliği öncesi yük altında 96 derece değerine kadar çıkmıştı. İşlemleri uyguladıktan sonra değerler normale indi.

Geri
Yukarı