i5 8400 Onboard Ekran Kartı Nasıl Aktif Edilir?

Siz video izlerken masaüstünde gezinirken onboard ekran kartınız devrede olur. Sisteminizde harici bir GPU yoksa oyun oynarken bu kartı devre dışı bırakamazsınız. Sürekli devrede olur.

Dostum aynı sorun bende de vardı sorunu ben çözmüştüm ancak gerçekten nasıl çözdüğümü unuttum :D Ya BİOS'tan bişey yapmıştım ya da monitörün kablosunu anakartın girişine takıp öyle güncelledim diye hatırlıyorum.

Cpu-z ve aygıt yöneticisinde microsoft video adapter diyor ve hiçbir bilgi göstermiyor :)
O kart çalışmasa ekrana görüntü gelmez. Arama çubuğuna dxdiag yazın enter yapın gelen ekrandaki görüntü sekmesinin fotoğrafını atın.

Anlamıyorsun beni. Şuan pc yanımda değil ancak Hitman Absolution da 3 fps alıyor minimalist 900p de. Ve üretici AsRock gözüküyor.
Sisteminizde harici bir GPU var mı? Üretici Asrock gözükmesi BİOS sürümünün eski olması veya onboard sürücüsünün yüklenmemiş olması ile alakalı olabilir. Aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcısı sekmesine gelin oradaki microsoft video adapterin üzerine çift tıklayın açılan ekrandan sürücü güncellemeye basın.

Sisteminizde harici bir GPU var mı? Üretici Asrock gözükmesi BİOS sürümünün eski olması veya onboard sürücüsünün yüklenmemiş olması ile alakalı olabilir. Aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcısı sekmesine gelin oradaki microsoft video adapterin üzerine çift tıklayın açılan ekrandan sürücü güncellemeye basın.
Evde internet yok. Şuan anakartın sitesinden tüm driverlari indiriyorum :). Biosum en gücel sürüm.

Evde internet yok. Şuan anakartın sitesinden tüm driverlari indiriyorum :). Biosum en gücel sürüm.
Sürücü güncelleme işleminden sonra sorun devam ederse BİOS a girip advanced menüsünden graphics sekmesinden sisteminizde çift GPU varsa dual graphics olarak seçin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı