i5 8400 sistem yükseltmesi sonrası diskler formatlanmalı mı?

ogunfoan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar, uzun zamandır kullandığım PC'ye yükseltme yapma amacıyla yeni parçalar sipariş verdim. İşlemci olarak Intel i5-8400 kullanıyordum ve AMD Ryzen 7 7700'e geçmeye karar verdim. Duruma uygun ve ileriye dönük olması için AM5 bir anakart ve ona uygun olacak şekilde RAM sipariş verdim. Kafamı kurcalayan kısım ise: Harddisk ve SSD'yi formatlamam gerekir mi? Windows 11 kullanıyorum ve formatlamak konusunda kararsız kaldım. Bazıları formatla temiz geç derken diğerleri de gereksiz iş açarsın kendine dedi. Sizce hangisi mantıklı ve neden?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, uzun zamandır kullandığım PC'ye yükseltme yapma amacıyla yeni parçalar sipariş verdim. İşlemci olarak Intel i5-8400 Kullanıyordum ve AMD Ryzen 7 7700'e geçmeye karar verdim. Duruma uygun ve ileriye dönük olması için AM5 bir anakart ve ona uygun olacak şekilde RAM sipariş verdim. Kafamı kurcalayan kısım ise: Hard disk ve SSD'yi formatlamam gerekir mi? Windows 11 kullanıyorum ve formatlamak konusunda kararsız kaldım. Bazıları formatla temiz geç derken diğerleri de gereksiz iş açarsın kendine dedi. Sizce hangisi mantıklı ve neden?

Anakart değişimi yüzünden temiz format atmanızı öneririm.

Windows'un aktivasyon kodunu elde etmek için;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aynı kodu kullanarak tekrar aktive edebilirsiniz.

Ben B365 anakarttan Z370 anakarta geçtim, format falanda atmadım gayet memnunum açıkçası.

Geri
Yukarı