i5 8400 sistemi ekran kartsız çalıştırmak

Tugaysenturk

Hectopat
Elimde B360M DV2 anakart ve i5 8400 işlemcili bir sistem var. Sadece çalıştırmak için eski bir ekran kartı taktım ve 144Hz görüntü veremiyor. Onboard veya işlemci üzerinden görüntü almam mümkün mü? Ekran kartını çıkartıp denedim (DVI kablosunu anakarta bağladığımda) görüntü gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde B360M DV2 anakart ve i5 8400 işlemcili bir sistem var. Sadece çalıştırmak için eski bir ekran kartı taktım ve 144Hz görüntü veremiyor. Onboard veya işlemci üzerinden görüntü almam mümkün mü? Ekran kartını çıkartıp denedim (DVI kablosunu anakarta bağladığımda) görüntü gelmiyor.
Evet normalde UHD 630 dahili grafik yongası var onunla almanız gerekiyor görüntü.

Evet normalde UHD 630 dahili grafik yongası var onunla almanız gerekiyor görüntü.
Anakarttaki DVI çıkışı ile görüntü alabilirsiniz. İşlemciniz F ibareli olabilir mi bu arada?
F modeli değil düz 8400. Anakarta bağlıyorum, elimde Dvi girişli monitör bulunmadığından dönüştürücü ile deniyorum fakat görüntü alamıyorum. Sebebi ne olabilir ?

VGA kablo ile anakarttan monitöre direkt dönüştürücüsüz denediğimde de görüntü alamıyorum, DVI olması şart mı?

O zaman BIOS ekran kartından dolayı ekran kartı modunda kalıp dahili grafiği kapatmıştır bilgisayardan gücü kesip BIOS pilini çıkartıp 15-20 saniye açma kapama tuşuna basın sonra her şeyi geri takıp açmayı deneyin.

O zaman BIOS ekran kartından dolayı ekran kartı modunda kalıp dahili grafiği kapatmıştır bilgisayardan gücü kesip BIOS pilini çıkartıp 15-20 saniye açma kapama tuşuna basın sonra her şeyi geri takıp açmayı deneyin.
Pili çıkardıktan sonra güç verip mi açma tuşuna basılı tutayım yoksa güç kablosunu takmadan mı ?

Pili çıkardıktan sonra güç verip mi açma tuşuna basılı tutayım yoksa güç kablosunu takmadan mı ?
Pili çıkartıp gücü de kesince 15-20 saniye açma tuşuna basın sonra saniye bittikten sonra her şeyi eskisi gibi yapıp sistemi açmayı deneyin.

Pili çıkartıp gücü de kesince 15-20 saniye açma tuşuna basın sonra saniye bittikten sonra her şeyi eskisi gibi yapıp sistemi açmayı deneyin.
Sorun halloldu görüntü alabiliyorum anakartın iki çıkışından da. Hatta vga to hdmi dönüştürücü ile 120hz alıyorum. Şimdilik tek sorun aşırı bir kasma oluyor özellikle browserda fakat intel driverları ile çözüleceğini düşünüyorum, yardımınız için teşekkür ederim.
Edit: Şöyle bir ekleme yapayım konuya sonradan giren bakan olursa diye. Onboard kart sistemin raminden bölerek vram kullanıyormuş 4gb vram'i olan bir onboard ekran kartı oluşturdu fakat sistemim 8gb olduğundan 2 sekme açıp diğer monitörde de oyuna girdiğimde aşırı donma yaşanıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı