i5 8400 Stok Fan Cızırtı Sesi Sorunu

ReTinaS

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar bir önceki konumdaki sistemi aldım. Dün geldi kurdum her şey yerinde ama CPU Fan'dan böyle zırıltı gibi hafif bir ötme sesi geliyor. Normal olduğunu pek sanmıyorum. Tekrar garantiye gönderme vs. için zamanım yok. Bunu geçirmenin bir püf noktası var mı? Yoksa yeni bir CPU Fan önerisi istiyorum. Zaten çok ısınmayan bir işlemci onun için aklımda bu modeller var hangisi daha sessiz olur ?

Akasa K32
Akasa X4

Son düzenleyen: Moderatör:
Akasa K32 almanı öneririm. 56.81 CFM gibi hava akışına kadar çıkabiliyor, ancak Akasa X4'te bu en fazla 47 CFM oluyor. Bildiğim kadarıyla "Ne kadar çok hava akışı, o kadar az ısınma." :)

Akasa K32 almanı öneririm. 56.81 CFM gibi hava akışına kadar çıkabiliyor, ancak Akasa X4'te bu en fazla 47 CFM oluyor. Bildiğim kadarıyla "Ne kadar çok hava akışı, o kadar az ısınma." :)

Tabii ki öyle ancak ısınmanın yanında şuanki sesten o kadar rahatsız oldum ki sistemin keyfini çıkartamıyorum.
Bugün tekrar söküp WD-40 ile fanı yağladım ama ses yine var. Böyle tiz bi ses. O yüzden mümkün olduğunca sessiz bir fan bakıyorum.

Aynı sorun benim i7 8700 stok fanında da var. 2000Rpm civarında çokl gıcık bir ses çıkarıyor mecbur manuel ayarlayarak 1000Rpm yapıyorum sıcaklığa göre.

Ben de WD-40 ile yağladım sorun çözülmedi.

Akasa x4 daha güzel gibi. Isı borusu var. Akasa K32 düz stok fan gibi. Ben alacak olsam Akasa x4 alırım. Bu sese daha fazla dayanamayacağım ve büyük ihtimalle param olduğu an bir CPU fan almam gerekecek.

i5 8400 stok fanı kullanıyorum. 65 dereceye kadar çıktı bu sıcakta en fazla, belki görmediğim bir zaman 70'i görmüştür PUBG ultrada bile 65 dereceye çıktı sen düşün. Ses falan geliyorsa garantiye ver, stok fan gayet yeterli.

i5 8400 stok fanı kullanıyorum. 65 dereceye kadar çıktı bu sıcakta en fazla, belki görmediğim bir zaman 70'i görmüştür PUBG ultrada bile 65 dereceye çıktı sen düşün. Ses falan geliyorsa garantiye ver, stok fan gayet yeterli.
Sıcaklık sorunu yok bende ama stok fan sesi gerçekten kafamın etini yedi. Bilgisayar kapalıyken o ses geliyormuş gibi hissediyorum bazen.

Aynı sorun benim i7 8700 stok fanında da var. 2000Rpm civarında çokl gıcık bir ses çıkarıyor mecbur manuel ayarlayarak 1000Rpm yapıyorum sıcaklığa göre.

Ben de WD-40 ile yağladım sorun çözülmedi.

Akasa x4 daha güzel gibi. Isı borusu var. Akasa K32 düz stok fan gibi. Ben alacak olsam Akasa x4 alırım. Bu sese daha fazla dayanamayacağım ve büyük ihtimalle param olduğu an bir CPU fan almam gerekecek.

Bende Rpm düşürüyüm o zaman gerçekten canımı sıktı bu ses.

Sıcaklık sorunum yok. Sadece fandan böyle bi ince tiz bi ses geliyor. Kasa fanı gibi olsa hiç sesimi çıkarmam.

Stokta varsa düşünürüm bi.

Sıcaklık sorunu yok bende ama stok fan sesi gerçekten kafamın etini yedi. Bilgisayar kapalıyken o ses geliyormuş gibi hissediyorum bazen.

Aynen öyle birde ben takıntılı bi insanım acayip canımı sıktı bu olay.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı