i5 8400 ve GTX 1050 Ti sistem düşük FPS problemi

Mert-Yuksel

Centipat
Sistemimde bir problem var. CS:GO, PUBG gibi oyunlarda FPS düşüyor. Oyun olması gerektiği kadar akıcı değil aynı sistemi kullanan arkadaslarla aynı FPS'leri alamıyorum.
Anakart ve ekran kartı driverları güncel. Memtest ve Prime95 testleri yapıldı sorun yok.
Sistem:
  • Intel i5 8400
  • H310M PRO-VH anakart
  • MSI GTX 1050 Tİ Gaming X
  • Cruial 2400 MHz CL16 8 GB RAM
  • 300 Watt power (güç yetmez diyor on kasa portlarını bile bağlamıyorum )
1 adet egzoz fan var kasada. İşlemcide stock soğutucu kullanıyorum.
Fakat oyunları uzun süre oynamama ragmen anakart 45 işlemci 55 dereceyi geçmiyor. Sorunu çözemiyorum desteklerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Sistemimde bir problem var. CS:GO, PUBG gibi oyunlarda FPS düşüyor. Oyun olması gerektiği kadar akıcı değil aynı sistemi kullanan arkadaslarla aynı FPS'leri alamıyorum.
Anakart ve ekran kartı driverları güncel. Memtest ve Prime95 testleri yapıldı sorun yok.
Sistem:
  • Intel i5 8400
  • H310M PRO-VH anakart
  • MSI GTX 1050 Tİ Gaming X
  • Cruial 2400 MHz CL16 8 GB RAM
  • 300 Watt power (güç yetmez diyor on kasa portlarını bile bağlamıyorum )
1 Adet egzoz fan var kasa da. İşlemcide stock soğutucu kullanıyorum.
Fakat oyunları uzun süre oynamama ragmen anakart 45 işlemci 55 dereceyi geçmiyor. Sorunu çözemiyorum desteklerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Güç kaynağı yetersiz kalıyor 450 veya 500 alman gerek en az ama bence geleceğe dönük al 650 750 falan al. Bir de RAM'ın MHz yetersiz. 2400 şimdiki oyunlarda yetersiz kalıyor. 3000 veya 3200 almalısın RAM'i de 16 GB yap.

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS değerlerim bu şekildeyken oyunda takılmalar oluyor, ani FPS dropları da oluyor ara sıra ama akıcılık çok az oyunda.

Dosya Ekleri

• 191 fps.png
    191 fps.png
    346,2 KB · Görüntüleme: 58
  • 275 FPS İnf.png
    275 FPS İnf.png
    201,7 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı