i5 8400 ve GTX 1050 Ti sistem ısınma ve ses sorunu

Demanii05

Decapat
Bilgisayarım daha 1 haftalık. Fakat ben biraz fazla oynadım sanırım kendisiyle kuruntu yaparak. İlk güne nazaran olmayan 2 şey var arkadaşlar bunlar nedir bilemiyorum.

Sistem ilk açıldığında ilk 10 dk boşta ısı değerleri işlemcinin en az 49-50 oluyor. Bazen mouse 1-2 sn donuyor. Veya yavaş hareket ediyor. Ama 10 dakikaya atlattıktan sonra her şey normale dönüyor işlemci sıcaklığı 36-38'lere düşüyor boşta. Anakartta nazaran öyle. Sanki bilgisayar rahatlıyormuş gibi oluyor. Hani araba soğukta çalışırken zorlanır açılınca ısınınca rahatlar ya, aynen öyle bu da.
İşlemci testlerinde ise en fazla 70-75 derece sıcaklığına ulaşıyor.

Bilgisayar açılırken tıkır tıkır ses geliyor 2-3 kere. Kulağımı dayadım dinledim ses DVD ROM'dan geliyor. HD Tune ile bütün taramaları yaptım hiçbir sorunu çıkmadı. Ne SD ne HDD. İkisi de sorunsuz gözüküyor. Bu sesin DVD ROM'dan olma olasılığı var mı gerçekten?

Arkadaşlar bu sorunlar gerçekten kafamı kurcalıyor. Daha PC çok yeni ve açıkcası daha hevesini bile alamadım bu sorunlardan. Yardımlarınızı bekliyorum.

• Intel i5 8400
  • Gigabyte B360M DSS3H
  • Cerberus 4 GB GTX 1050 Ti
  • 8 GB DDR4 2133 MHz RAM
  • 120 GB 520/500 Kingston SSD
  • 1 TB SEAGATE 7200 RPM HDD
Güncel.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı