i5 8400 ve GTX 1060 Oyun Bilgisayarı Toplama

metekoee

Hectopat
Hayırlı akşamlar,

Youtube'da gezinirken 20 Mart 2018 tarihli "5000 TL Altı Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi" adlı Technopat videosunu gördüm. Sistemi beğendim bütçeme de uyuyor. Fakat aklımda birkaç soru var: Sistemi verilen linkten alırsam kurulumu tamamlanmış halde mi gelecek? Bu sistemi almaktaki asıl amacım konsolumda rahatça veya hiç oynayamadığım rekabetçi fps oyunlarını oynamak (PUBG, R6, Fortnite, BF1) sizce bu sistem yeterli mi, ihtiyaçlarımı karşılar mı? Bir de bu sisteme göre güzel fiyatı çok tuzlu olmayan bir monitör önerirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

(Görmemiş olanlar için sistem: i5 8400 ve GTX 1060 Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi - Technopat )

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem kurulmamış şekilde gelicek. W10 alırsanız onu kurup yollarlar ama sizin kurmanız daha faydalı olur. Key alıp orjinal hale getirebilirsiniz.

viewsonic vx2457 75hz 23.5 monitör incelemesi technopatın youtube kanalında var şu anda bu ürünün fiyatı 650 lira ama hepsiburada kdv indiriminde 600lira civarına iniyo isterseniz 21.5 inç modelide var aynı özelliklere sahip arasında 100 lira fark var

Tavsiyen için teşekkür ederim. Birde monitör önerirsen mükemmel olur.
Kasayı P300 önerebilirim yakın fiyat bandında. Ayrıca işlemcinin O.C desteği yok o yüzden Z çipsetli bir anakart almaya da gerek yok. Asus B360 Pro TUF Gaming tercih edilebilir. Monitör için ne bütçeniz ne?

H310M yongalı anakartlara da bakabilirsiniz. Çok adi anakartlar olmadığı sürece her türlü anakarttan tam performans alırsınız zaten. :)

Bu arada GTX 1060'ın 6 GB olanını alabilirseniz daha iyi olur. Benim gibi texture ayarlarını en sona çekmeyi seviyorsanız gelecek oyunlar için en azından 4 GB vram şart olacak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı