i5 8400 ve GTX 1060 Sistem Tavsiyeleri

Mendax

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, sistemimde bir değişiklik yapmalı mıyım?
  • Anakart: MSI H310M PRO-VDH
  • İşlemci: i5 8400
  • Ekran Kartı: Gigabyte Aorus GTX 1060
  • RAM: 8GB 2400MHz

Intel i5 9400F almak daha mantıklı olacaktır aynı fiyata. Fakat anakartı aldığınız yerden bios güncellemesi yaptırmayı unutmayın.

Intel i5 9400F almak daha mantıklı olacaktır aynı fiyata. Fakat anakartı aldığınız yerden bios güncellemesi yaptırmayı unutmayın.
Aslında yazmayı unuttum ama bu sistem şuan da zaten elimde mevcut, bu sistem üzerinde yapabileceğim bir değişiklik var mı diye aslında soruyorum.

Aslında yazmayı unuttum ama bu sistem şuan da zaten elimde mevcut, bu sistem üzerinde yapabileceğim bir değişiklik var mı diye aslında soruyorum.
Öyleyse pek gerekli bi şey görünmüyor tabii bu beklentinize de bağlı. Şu an oynadığınız oyunlarda vs sıkıntı yaşamıyorsanız sistem kötü değil. Belki ram takviyesi veya ileride ekran kartı takviyesi yapılabilir.

1060 almayın. Fiyatını hak etmiyor. RX580/RX590 alınır o paralara.
İşlemciyi 9400F alın. Buna da 1200 liradan fazla para vermeyin. 1000 liraya R5 2600 öneririm fakat sadece oyun oynanacaksa 9400F alınabilir.
Bende ekran kartını RX590 ile değiştirmeyi düşünüyordum. Bunun dışında bu anakart beni daha ne kadar götürebilir değiştirmeli miyim?

Bende ekran kartını RX590 ile değiştirmeyi düşünüyordum. Bunun dışında bu anakart beni daha ne kadar götürebilir değiştirmeli miyim?
Sistem elinizde mevcutmuş. O zaman ekran kartını 1060'dan 590'a geçirmeyin, arada aman aman performans farkı yok. Alacaksan 1660Ti falan al. RAM'i 16 GB yapabilirsin. Onun dışında anakart değiştirmeye gerek yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı