i5 8400 ve GTX 1070 Ti sistem takılma problemi

Ada Uzunpınar

Kilopat
Daha fazla  
Konunun başlığında da yazdığı gibi bilgisayar 1 saat veya 30 dakika gibi aralıklarla takılıyor, ses ve görüntü gibi her şey donuyor ve 1-2 saniye sonra geri geliyor. C diski olarak SSD kullanıyorum D diski olarak HDD kullanıyorum. Size bilgi olarak neler lazım tam bir bilgim yok ama gerekli olabilecek şeyleri buraya yazmaya çalışacağım.
  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • İşlemci: i5 8400
  • Ekran Kartı: MSI 1070 Ti Armor
  • RAM: 16 GB HyperX (tek RAM 2X8 değil)
Başka bir bilgi lazımsa lütfen yazın en kısa sürede cevaplayacağım. Yardımlarınız için teşekkürler.
Not: Yakın zamanda bilgisayara format attım formattan önce böyle bir şey yoktu dosyalarda mı bir sıkıntı var bilmiyorum ama takılmaların neredeyse belli aralıklarla olması çok garip geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Microsoftun sitesinden Windows u indirip kendi aracıyla kurup temiz bir format atmanızı tavsiye ederim. Format sonrası windows güncellemelerini kontrol etmeden chipset lan sürücüsü ekran kartı vs sürücülerini kurup en son Windows güncellemelerini yapmanız ve işiniz bittikten sonra pcyi 15-30 dakika civarı boşta bırakıp Windows'u arka plan işlemlerini bitirmesini beklemeniz tavsiye ederim malum w10 boşta kalınca sürekli arka planda bir şeyler yapan bir işletim sistemi :)

PSU marka model ve wattını yazarsanız bazen bundan kaynaklı da olabiliyor

Takılma sanırım ssd ile alakalı çünkü takılma sorunu bazen dosya gezgini veya steamden oyunu indirmeyi tamamladığımda oluyor ve takılma olduğunda ssd nin kullanımının bir anlık çok fazla arttığını gördüm
Screenshot_1.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı