i5-8500 Sistemde oyun dondu ve sistem yanıt vermiyor

sp33d

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar iyi Sosyal'ler.

Arkadaşımla Overwatch oynuyordum ve aniden oyun dondu, Alt+Tab gibi kısayollar da çalışmıyor. Yaklaşık 9-10 dakikadır ekran donuk vaziyette fakat bir türlü mavi ekran vermiyor. Bilgisayarın sıcaklık değerlerinde problem yok, tam yükte maksimum 75 derece gördüm. Geçen aylarda bir kere olmuştu format attıktan sonra düzelmişti. Yardımlarınızı beklemekteyim.

Sistem:
Intel Core i5-8500
MSI B360M PRO-VH
G.Skill 2x8 DDR4 2400 MHz.
MSI Gaming X GTX 1060 6 GB.
SanDisk SSD Plus 240 GB (kronik sorunlu değil test ettim)
Cougar stx700W.
Ekleme: Yaklaşık 12-13 dakika oldu ve mavi ekran alamayınca düğmeden kapattım. Şimdi Event Viewer’den ne hata aldığıma bakacağım.

Ekran kartı sürücüsü çökmüş olabilir. O.C veya U. V gibi işlemler varsa geri çekin. Sürücü güncel mi acaba? Güç kaynağını test etmenizi öneririm (OCCT vs). Ekran kartına OC yaptığımda aynı durumu yaşıyordum. Yeniden başlatın bu durumda.
Ekran kartında herhangi bir OC ya da UV işlemi mevcut değil. Bugün Realtek ses sürücüsünü güncellemiştim ondan işkilleniyorum biraz. OCCT testini de yarın yapacağım. Konuyu güncellerim.

Ekran kartında herhangi bir OC ya da UV işlemi mevcut değil. Bugün Realtek ses sürücüsünü güncellemiştim ondan işkilleniyorum biraz. OCCT testini de yarın yapacağım. Konuyu güncellerim.

Test edecekseniz 6.2.0 sürümünü bulmaya çalışın. Ses sürücüsünden dolayı olabilir mi pek emin değilim açıkçası. Sorun olmayacaksa sürücüyü bir önceki kullandığınız versiyona güncellemeyi deneyin. Ayrıca Windows'u da güncel tutmayı unutmayın. İyi sosyaller...

Ses sürücüleri ile alakası oluyor. Bizzat kendim sizin gibi sorunlar yaşarken birden ilk defa mavi ekrana attı. Realtek sürücüsü çıktı. Ben de direkt hallettim. Sorunun kaynağı bu olabilir.

Geri
Yukarı