i5-9300H İşlemci boşta "Power limit throttling" yapıyor

Yüksek Performans ya da Daha İyi Performans gibi modlarda kullanırsan, işlemci sürekli sınırda çalışır. Bu da PL Throttling yapmasına neden olur.

Eğer Uv'yi ThrottleStop ile yaptıysan, ayarlarını atabilir misin?
Intel XTU ile yaptım. Konu başlığında işlemci ayarlarının bulunduğu ekran görüntüsü mevcut. Oradan bakabilir misin? Şu an bilgisayarda değilim.

Turbo Boost Short Power Max'i kapatıp deneyebilirsin. Ayrıca güç ayarlarından Dengeli'ye alıp denemeden de iyi olur.
Turbo Boost Short Power Max'i 45W yapıp, Turbo Boost Power Max'i 35W yapsam nasıl olur?
Turbo Boost Short Power Max'i kapatıp deneyebilirsin. Ayrıca güç ayarlarından Dengeli'ye alıp denemeden de iyi olur.
yaklaşık 2 saat boyunca HITMAN oynadım ve oyunu oynarken 1 kere kastığını hissettim onda da 29FPS'ye düşmüştü. Bunun haricinde ekranımdaki öğelere göre FPS 35-75 arasında değişti. Sıklıkla 45FPS civarında gayet iyi oynadım diyebilirim. Benim asıl sorum şu; işlemcim bu şekilde çalışırsa zararlı mıdır? ( Yeşil çizgiler Power limit throttling, Mavi çizgiler Thermal throttling, Ortalama işlemci sıkcalığı 84 derece, Maximum işlemci sıcaklığı 94 derece )

Ekran görüntüsü 2020-11-27 175631.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı