i5 9300H oyunlarda yüksek işlemci kullanımı

Atakan Tatar

Centipat
İşlemci kullanımım olması gerektiğinden fazla gibi. İnternette inceleme videolarında gördüğüm kadarıyla aynı oyunda işlemci kullanımı yüzde 40 50 civarlarında. Ekran kartım GTX1660 Ti.

csgo_2020_03_25_00_41_39_134.jpg
csgo_2020_03_25_00_42_24_042.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
CS:GO işlemciye yüklenen bir oyun. Ayrıca GPU/CPU farketmeksizin donanımın kullanılması iyi bir şeydir. Paranızın karşılığını aldığınızı gösterir.
Bende de i5 9300H var ve kullanimlarimiz birebir aynı.

İncelemeleri izlediğimde aynı fps değerlerine çok daha düşük kullanım yüzdeleri ile ulaştıklarını gördüm,bundan dolayı kafama takıldı açıkçası.
Yardımcı olabilicek biri var mı ? Cod Warzone oyununda yüzde 80 90 oluyor işlemci kullanımım yine aynı şekilde bütün incelemelerde aynı performansı yüzde 30 40 işlemci kullanımı ile alıyorlar ne gibi problem olabilir bende ?

Son düzenleme:
Kullanimin fazla olmasi bir problem degildir. Ayrica Isletim sisteminizin surumu, driverlarin surumu, RAM kombinasyonunuz ve arka planda calisan hizmetler gibi pek cok etmen kullanimlari etkiler. Task Manager uzerinden baktiginizda eger islemci/ekran kartini oyun sirasinda oyundan baska bir program %5'in uzerinde kullanmiyor ise kullanim konusunda bir sorununuz yoktur demektir, size gore "fazla" bile olsa.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı