i5 9300H sistemde Battlefield 1 düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

tahakkaya52

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarım iyi ve yeni olmasına rağmen BF1'de 35 55 FPS arası alıyorum ayarları Low yaptım FPS sınırı 120 NVIDIA denetim masası her şey maksimum performansta ancak hala oyun içinde 70 80 FPS göremedim ancak ana menüde 109 117 FPS arasında alıyorum. İzledim ve araştırdım çoğu yerde oyun içi 80 90 FPS alırken ben neden 35 55 FPS arası alıyorum. FPS arttırmak için bir çözüm önerir misiniz?
Sistemim.
i5 9300H.
GTX 1650.
8 GB 2666 MHz RAM.

Eğer ki gerçek saf 8 çekirdek veya daha üst seviyede sahip güçlü bir işlemci yoksa (HT & SMT destekliler hariç) o GPU kullanım oranının FPS ile beraber bazen de olsa (normalde harita ve oyuncu sayısı da birebir aynı olmalarına rağmen farklı giriş senaryolarında) düşmesi gayet doğal, açıkçası bu BF1 Online'daki problemin; daha çok bu bahsettiğimiz orta segment donanımların yetersiz gelmesiyle alakalı olmadığını da bazı 4C/4T, 4C/8T ve 6C/6T sınıflarının sağlam masaüstü işlemcileriyle (i5-7500/i7-7700/i5-9400F) beraber deneyimlemiş biri olarak farkına vardım. Problem aslında 2018 yılında oyuna gelen; DICE'ın beceriksizliğiyle özellikle de optimizasyon noktasında tuhaflık yaratan son DLC güncelleme paketinden sonra patlak vermeye başladı, bu bug tarzı problemin şu ana kadarki gördüğüm tek çözümü ya şu anki günümüz oyunlarına göre aşırı gereksiz kaçan dehşet güçte bir işlemci kullanmak (i7-9700F, Ryzen 7-3700X gibi) ya da şu anki biz bu saçma olayın farkındalığında olan kişiler için sunucu değiştirip hatta gerekirse oyunu yeniden çalıştırmak işi kökünden çözmeye yetiyor da artıyor bile. Tabii bunun yanında neyin ne olmadığını bilmeyen bazı kişiler de boşu boşuna işlemcim yetmiyor diye ağlıyor maalesef.

@tahakkaya52, çift kanal RAM kullanımı BF 1 & 5'te ciddi performans farkları yaratıyor, size önerim şu an için bellek takviyesi yapmanız yönünde olacaktır, onun haricinde mobil GTX 1650'nin ultra ayarlarda 80-90 FPS vermesi imkansız gibi bir şey, bendeki masaüstü GTX 1060 6 GB stok hızlarıyla o kadarını anca verebiliyor zaten. Bu noktada belki 50-60'ları zorlayabilirsiniz ama.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı