i5 9300H ve GTX 1650 Sistemde Düşük GPU Kullanımı

Abdulkadir_ege

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. Benim i5 9300H, GTX 1650, 8 GB RAM'li bir laptopum var. Fakat çoğu oyunlarda GPU kullanımı %50 veya %60 oluyor. CS:GO, Valorant gibi oyunlarda darboğaz oluyor. Nedeni ne olabilir sizce?

Adsız.png
Adsız2.png
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı sorun var sadece GTA için diyorum ama. Bu arada konudan bağımsız o GPU sıcaklığı ne öyle ya? Bende max 69 dereceyi gördü GTA'da o değerlere çıkmaması gerekir diye düşünüyorum.

Bende de aynı sorun var sadece GTA için diyorum ama. Bu arada konudan bağımsız o GPU sıcaklığı ne öyle ya? Bende max 69 dereceyi gördü GTA'da o değerlere çıkmaması gerekir diye düşünüyorum.
Bazı firmalar pc ye undervolt uygulanmış bir şekilde satışa sunuyor. Ben temiz kurulum yaptığım için undervoltsuz bu derecelere çıkıyor şuan max 75 i gördüm sıcaklık konusunda. Gpu kullanımına gelirsek de ayarlardan kıstığım için ekran kartını fazla kullanamıyor. Ne kadar yükseltirsen o kadar kullanımı artar.

Hocam ekran kartı sıcaklığı için demiştim ben yanlış anladınız sanırım? GTX 1650'de hiç 81 derece görmemiştim incelemelerde de burada açılan konularda da ondan garibime gitti.
Kusura bakmayın dikkatli okumamışım. Bilmiyorum HP ile ieltişime geçince normal dediler. Termal macunda değişti.

Selamlar. Benim i5 9300H, GTX 1650, 8 GB RAM'li bir laptopum var. Fakat çoğu oyunlarda GPU kullanımı %50 veya %60 oluyor. CS:GO, Valorant gibi oyunlarda darboğaz oluyor. Nedeni ne olabilir sizce?

Eki Görüntüle 590560Eki Görüntüle 590561Eki Görüntüle 590572
Kanka sistem sıcaklığı ne öyle soba mı!?

Ayarları düşürsem bile sabit 60 FPS alamıyorum bir türlü ikinci bir 8 GB RAM alıp dual kullanmak belki çözer diye düşünüyorum.
Çözer bende de aynı sistem vardı +8gb ram aldım en az30 fps arttı

8 GB RAM alıp taktığınızda eğer başka bir sorun yoksa bu durum ortadan kalkar. Başka da sorun yok gibi görünüyor. CS ve Valorant'ta CPU kullandığı için onların GPU kullanımını çok baz almayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı