i5 9300H ve GTX 1050 düşük FPS sorunu

muratta.ş

Picopat
Çoğu oyunların sistem gereksinimlerini karşılayan bilgisayarımda düşük FPS alıyorum.
Bunun nedenini bilen birisi var mı?
Bilgisayarım: i5 9300H.
GTX 1050 4 GB.
8 GB RAM 2400MHz.
512 M.2 SSD.
(Laptop)
Çoğu oyunların sistem gereksinimlerini karşılayan bilgisayarımda düşük FPS alıyorum.
GTX 1050 4 GB.
8 GB RAM 2400MHz.
512 M.2 SSD.
(Laptop)
Bilen birisi yokmu?
GTX 1050 4 GB.
8 GB RAM 2400MHz.
512 M.2 SSD.
(Laptop)

Bilen birisi yokmu?
Bilen birisi varmı?

Son düzenleme:
GTX 1050 4 GB.
8 GB RAM 2400MHz.
512 M.2 SSD.
(Laptop)

Bilen birisi yok mu?

Bilen birisi var mı?

Yani bu oyunlar hangileri? Benim de aynı özelliklerde laptopum var LoL Valorant CS:GO gibi oyunları kaldırıyor. Acaba siz FPS yükselten önemli ayarları yapmamış olabilir misiniz? En çok etki eden unsurlardan biraz sayayım. 1-Denetim Masası'ndan güç seçeneklerinde dengeli seçili ise düşük FPS almanız normal orada performans ayarı yok ise sol taraftan "güç planı oluştur" a tıklayarak performans ya da yüksek performans ayarları oluşturabilirsiniz. 2-masaüstüne sağ tıklayıp NVIDIA denetim masasını açarak sol taraftan 3D ayarlarının yönetilmesine gelerek tercih edilen grafik işlemcisi kısmından "yüksek performanslı NVIDIA işlemcisini" seçip sağ alttan uygula diyerek kaydedebilirsin. Diyeceklerim bu kadardı keyifli oyunlar dilerim.

Geri
Yukarı