i5 9400 sisteme 7000 TL altı ekran kartı önerisi

Bütçe
7000

burakcakar

Kilopat
Yer
Adana,Turkey
Daha fazla  
Meslek
Ziraat Mühendisi
Arkadaşlar i5 9400F + 16 GB 2666 MHz RAM + MSI H310'a Pro sistemime maksimum bütçe 7000 TL olan ekran kartı arıyorum. Kafamda RX 6600 var. Eskiden 1660 Super kullanıyordum.

Sorularım şunlar;
1. Hangi ekran kartını almalıyım?
2. Diyelim ki RX 6600 seçtik peki hangi markalar daha kaliteli (XFX, MSI, Sapphire gibi)?
3. PCI Express olayı nedir, anakartımla hangileri uyumludur?

1. sorunun cevabı RX 6700.
2. sorunun cevabı markalar arasında seçim yapmanıza gerektircek durum yok bu tür yeni kartlar için fark etmez fıyatı en düşük olanı al.
3. sorunun cevabı anakarta göre değişir sizinki 3.0 mesela buradan bakabilirsiniz çok gerektircek bir şey değil destekliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1. sorunun cevabı RX 6700.
2. sorunun cevabı markalar arasında seçim yapmanıza gerektircek durum yok bu tür yeni kartlar için fark etmez fıyatı en düşük olanı al.
3. sorunun cevabı anakarta göre değişir sizinki 3.0 mesela buradan bakabilirsiniz çok gerektircek bir şey değil destekliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için AMD tarafında WattMan hatası günümüzde yaygın olarak görülüyor mu yoksa çok nadir mi?

Ayrıca konudaki RX 6700 indirimde gibi ne dersiniz?

Evet hocam.

1676413504258.png

Bu ürüne karar vermem için bana yardım et: XFX Speedster SWFT309 Radeon RX 6700 oyun ekran kartı 10GB GDDR6 HDMI 3xdp, AMD RDNA 2 RX-67xlkwfdv XFX Speedster SWFT309 Radeon RX 6700 Oyun Ekran Kartı 10GB GDDR6 HDMI 3xDP, AMD RDNA 2 RX-67XLKWFDV : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Bu ürün nasıl hocam? Bu arada PSU sanırım 650 watt. Ayrıca Amazon'dan ürün alırken TR garantili olduğunu nereden anlarız?

Bu üründe güzel hocam aradakı farkı karşılarsanız alınır PSU modeliniz nedir ona göre PSU önerelim TR garantili olduğunu Türkiye'den geldiğini anlayabilirsiniz ki Türkiye'den geliyor zaten.

Geri
Yukarı