İ5 9400F + GTX 1660Ti Sistem Önerisi

Technopat, Teknoseyir gibi kaliteli kuruluşların yorumlarını ve testlerini dinlemeden X, Y'i veya Y, X'i dövüyor demek, benim babam senin babanı döver demek gibi kalıyor.

Dolayısıyla 9400F'de alsan 3600'de alsan günümüz oyunlarında bir sorun yaşamadan takılırsın. Tahmini 2-3 yıl boyunca sistemde işlemci ve ekran kartı güncellemeside yapmazsın. Miss gibi geçinip gidersiniz.

Sanal testlerde yazan puanlar gözünüzü boyamasın sonuçta bu işten ekmek kazanmıyoruz, keyif için oyun oynuyoruz, 3600'de 9400'de oyun oynatmak, video izlemek, basit kurguları kapmak artık çıtır çerez sayılır.

Technopat, Teknoseyir gibi kaliteli kuruluşların yorumlarını ve testlerini dinlemeden X, Y'i veya Y, X'i dövüyor demek, benim babam senin babanı döver demek gibi kalıyor.

Dolayısıyla 9400F'de alsan 3600'de alsan günümüz oyunlarında bir sorun yaşamadan takılırsın. Tahmini 2-3 yıl boyunca sistemde işlemci ve ekran kartı güncellemeside yapmazsın. Miss gibi geçinip gidersiniz.

Sanal testlerde yazan puanlar gözünüzü boyamasın sonuçta bu işten ekmek kazanmıyoruz, keyif için oyun oynuyoruz, 3600'de 9400'de oyun oynatmak, video izlemek, basit kurguları kapmak artık çıtır çerez sayılır.
Haklısınız 3600'ün bi kaç testine baktım gerçekten güzel fark atmış ve fiyat farkı en fazla 200 tl olur diyolar. Seçimimi yüksek ihtimalle Ryzen'den yana kullanacağım.

Biri yorumlamayınca anlayamıyor muyuz? Benchmarklarda FPS gayet iyi ve işlemci kullanımı da gayet düşük. Şahsen ben kendim yorumlayabiliyorum benchmarkları, sizi bilemem.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı