i5 9400F kaç sene götürür?

ewig

Decapat
i5 9400F satın aldım bende her kullanici gibi uzun ömürlü olmasını istiyorum. Sizce günümüz oyun teknolojisine kaç yıl daha dayanır High ayarlarda? Normal de olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
6 çekirdek bir işlemciden pek bir gelecek beklemeyin.

Ne alaka i3 2310 m işlemci kaç yıl oldu 2 Core 4 izlek hala ilik gibi kullanıyorum.
Kullanımına göre 2-6 yıl arası değişebilir 10 yıl da olabilir, tamamen kullanımına bağlı, bugüne kadar hala çalışan Pentium 4 işlemciler var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne alaka anasını satayım i3 2310 m işlemci kaç yıl oldu 2 Core 4 izlek hala ilik gibi kullanıyorum.
Kullanımına göre 2-6 yıl arası değişebilir 10 yıl da olabilir, tamamen kullanımına bağlı, bugüne kadar hala çalışan Pentium 4 işlemciler var.

2 Yıl sonra AAA oyunlarda donmaya başlar.

6 çekirdek bir işlemciden pek bir gelecek beklemeyin.

Bu çok göreceli bir kavram. Her 6 çekirdek işlemci adına konuşmuş oluyorsunuz böyle diyerek. Konu sahibi bize gelecek görüyor musunuz diye sormamış, güncel oyun teknolojisine kaç yıl dayanır demiş. Benim fikrim rahat 3 sene daha götürür eğer sürekli oyunla beraber yayın açmayacaksanız ve render almayacaksanız. Yani ortalama bir kullanımla dediğim gibi fikrim 2 buçuk 3 sene götürür.
Ne alaka anasını satayım i3 2310 m işlemci kaç yıl oldu 2 Core 4 izlek hala ilik gibi kullanıyorum.
Çok doğru katılıyorum size. Eğer işlemciyi termal macununu aksatırsan fanını temizlemezsen bunun yanında tabiri caizse canavar gibi kullanırsan 5 ay bile sürmez ömrü. Tamamen kullanıma ve kullanıcıya bağlı.

Bu çok göreceli bir kavram. Her 6 çekirdek işlemci adına konuşmuş oluyorsunuz böyle diyerek. Konu sahibi bize gelecek görüyor musunuz diye sormamış, güncel oyun teknolojisine kaç yıl dayanır demiş. Benim fikrim rahat 3 sene daha götürür eğer sürekli oyunla beraber yayın açmayacaksanız ve render almayacaksanız. Yani ortalama bir kullanımla dediğim gibi fikrim 2 buçuk 3 sene götürür.

3 Sene zor AAA oyunlarda 2 yıl maksimum.

Kullanım alanına göre değişir, güncel oyunlar dersen ileride sıkıntı çıkartabilir. Onun dışında normal bir kullanımda 10 sene bile gider. İşlemci en zor bozulan parçalardan biridir, ne kadar az beklentin varsa senin için o kadar uzun ömürlü olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı