GTX 1660 Super i5 9400F kaç sene götürür?

Zamanının güçlü 4C/4T işlemcileri gibi bu 9400F de piyasaya çıkacak olan bazı ağır çoklu çekirdeğe göre optimize edilen/edilecek oyunlarda, birkaç sene içerisinde çekirdek limitine takılacaktır muhtemelen, ama sırf sayısı azınlıkta olan bu tarz oyunlarda az da olsa problem çıkacak diye de ömrünün çok kısa veya 2-3 senede ölecek muamelesi saçmalıktan başka bir şey değildir. Genel olarak 1080p yüksek grafik kalitesinde en azından 3-4 sene çoğu oyunu oynatır o sistem, sorun olacağını düşünmüyorum.

Zamanının güçlü 4C/4T işlemcileri gibi bu 9400F'de piyasaya çıkacak olan bazı ağır çoklu çekirdeğe göre optimize edilen/edilecek oyunlarda, birkaç sene içerisinde çekirdek limitine takılacaktır muhtemelen, ama sırf sayısı azınlıkta olan bu tarz oyunlarda az da olsa problem çıkacak diye de ömrünün çok kısa veya 2-3 senede ölecek muamelesi saçmalıktan başka bir şey değildir. Genel olarak 1080P yüksek grafik kalitesinde çoğu oyunu en azından 3-4 sene oynatır o sistem, sorun olacağını düşünmüyorum.

Zaten başta belirttim rekabetçi oyunlar oynayacağım ve çıkacak yeni rekabetçi oyunları oynamak istiyorum ve de bunların arada yayınını yapmak istiyorum en çok Fortnite mesela. Bu yayın yapmak sistemin ömrünü ne kadar kısaltır.

@Lamelo, yayını genel olarak nvenc modülü üzerinden verirseniz yükün çoğu erkan kartına aktarılıyordu yanlış hatırlamıyorsam, açıkçası gerçek zamanlı yayın deneyimim olmadığı için, size bu noktada net bir şekilde bu işlemcinin gideri hakkında bilgi veremeyeceğim ama bu tip durumlarda genelde Hyper-Threading desteği olan çekirdeği bol ve güçlü olan Intel işlemciler daha uzun ömürlü ve kullanışlı oluyor diye biliyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı