i5 9400F Nasıldır ?

I5 9400F, sadece 1080p için değil, ekran kartına bağlı olarak 2K'da da çok güzel besler ekran kartını. Ama önce arkadaşların dediği gibi ekran kartını belirlememiz gerek. 1500 - 2000 TL arası bütçen varsa hemen GTX 1660'ı yapıştır. İşlemci, en büyük rakibine (R5 2600) karşı oyunlarda 5 - 10 FPS fark atıyor. Oyun için topluyormuşsun o yüzden bunu alman mantıklı olur.

Ancak şuna şiddetle dikkat et, işlemciyi internetten alacaksan eğer, "tray" yazanları alma. Tray yazıyorsa bil ki yanında fansız ve kutusuz gelecektir. Ona dikkat ederek al. Tray yazmıyorsa kutulu ve fanlı şekilde gelir. Buna dikkat et. Almadan önce siteyi arayıp sor hatta daha iyi olur.
İşlemci seçiminde amdye doğru kayıyor seçimim. Haziranda yeni nesil işlemcilerinin tanıtılacağı ile ilgili bir haber okudum. Ryzenin yeni neslini bekliyorum. Bu sürede biraz daha para biriktireceğim.
Bunun dışında ekran kartı olarak 2060ti da karar kıldım.
Bütçede sıkıntıya girersem 1660ti a düşerim.
Alışveriş sitelerinde VgaSIZ diye bir tabir dikkatimi çekti. Hangi parça içinde hatırlayamadım şu an. Tabirle ilgili bilginiz var mıdır?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı