İ5 9400F - RTX 2060 Düşük GPU kullanımı

Ekran kartınızı zorlayacak ve 8 GB RAM'in yeterli olacağı oyunları deneyin bence. Mesela The Witcher 3 aklıma geldi, bu oyun ile deneyin derim. Sorunun RAM ile alakalı olup olmadığını anlarsınız.

Ekran kartınızı zorlayacak ve 8 GB RAM'in yeterli olacağı oyunları deneyin bence. Mesela The Witcher 3 aklıma geldi, bu oyun ile deneyin derim. Sorunun RAM ile alakalı olup olmadığını anlarsınız.
Rami hiç zorlamayacak cs go ile deniyorum test videolarında 400 fpse kadar çıkanlar varken ben %15-20 arası gpu kullanımı ile 140larda kalıyorum gerçekten kafayı yemeye az kaldı. Ayarları ne kadar kısarsam gpu kullanımı da o kadar düşüyor ve bana yine düşük fps veriyor

Videodakiler o kadar FPS'e nasıl ulaşmış bilemem ama CS ekran kartını zorlayacak bir oyun değil. Dediğim gibi RAM gereksinimi max 8 olan, grafikleri yüksek olan oyunlar deneyin.
Ayarları kıstığınız zaman ekran kartı zorlanmayacağı için kullanımı düşüyordur belki.

Rami hiç zorlamayacak cs go ile deniyorum test videolarında 400 fpse kadar çıkanlar varken ben %15-20 arası gpu kullanımı ile 140larda kalıyorum gerçekten kafayı yemeye az kaldı. Ayarları ne kadar kısarsam gpu kullanımı da o kadar düşüyor ve bana yine düşük fps veriyor
Cs'de ayar düşürürsen fps düşer ya ultrada oynayacaksın yada esporcular gibi 1024x768p 4:3 ekran en düşük ayarlarda oynarsan 300 fps garanti alırsın.

Cs'de ayar düşürürsen fps düşer ya ultrada oynayacaksın yada esporcular gibi 1024x768p 4:3 ekran en düşük ayarlarda oynarsan 300 fps garanti alırsın.
Yok işte 1024 768 4:3 yapsam dahi ekran kartı kullanımını yüzde 10 lara düşürüyor neredeyse ve yine 160-170li fpsler sanki bir şey var ve ekran kartına sen dur çalışmana gerek yok diyor

Takılmalar SSD yada RAM kaynaklı büyük ihtimal
Ben de ramden şüpheleniyorum ssd testlerinde bir sorun görünmüyor, vermesi gereken hızlarda çalışıyor. Bilgisayar oyun dışında genel kullanımda hiçbir sorun yaratmıyor. Takılma derken ani fps düşüşleri drop gibi bir durum yok sadece ekran kartı çalışması gereken performansın altında çalışıyor ve bu da fps düşüklüğüne sebep oluyor. Aynı işlemci ve gpu ile yapılmış testlerde çok daha yüksek kullanımlar var cs-go'da yüzde 15 gpu kullanımı normal değil gtx1050 ile bile 250+fps alıyorlar

Ben de ramden şüpheleniyorum ssd testlerinde bir sorun görünmüyor, vermesi gereken hızlarda çalışıyor. Bilgisayar oyun dışında genel kullanımda hiçbir sorun yaratmıyor. Takılma derken ani fps düşüşleri drop gibi bir durum yok sadece ekran kartı çalışması gereken performansın altında çalışıyor ve bu da fps düşüklüğüne sebep oluyor. Aynı işlemci ve gpu ile yapılmış testlerde çok daha yüksek kullanımlar var cs-go'da yüzde 15 gpu kullanımı normal değil gtx1050 ile bile 250+fps alıyorlar
Hocam pc'yi yüksek performansa alıp denermisin.

Hocam pc'yi yüksek performansa alıp denermisin.
Yüksek performanstan kastınız? Denetim masası üzerinden güç seçeneklerindeki ayar ise eğer onu da denedim.
Tekrar tekrar yazıyorum ama buradan başka bir yerde de çözüm bulacağımı sanmıyorum kusura bakmayın. Yeni bir şey farkettim ekran kartı gpu frekansı 1300lerde, test videolarında ise 1900lerde olduğunu görüyorum. Ekran kartının zaten çekirdek hızı 1700mhz yani kendi değerinde çalışmıyor. Bu yazılımsal bir sorun mudur? yoksa ekran kartında bir sıkıntı mı var?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı