i5 9400F RTX 2060'a darboğaz yapar mı?

Bu arada şunu belirtmem gerekiyor A320 anakartta bios güncellemesi olmadan ryzen 3000 serisi işlemcileri görmüyor bunun için etraftan ryzen 1 veya 2 seri bir işlemci takıp biosu güncelleyip ondan sonra 3600 ü takabilirsiniz aksi halde görüntü alamassınız eğer bios güncellemesi için etrafınızda ryzen 1 veya 2 seri işlemci yoksa şiparişi iptal edip bu anakarttı almalısınız = MSI B450M-A Pro Max AMD B450 3200MHz DDR4 mATX Anakart Fiyatı
@thecousin Eğer bütçe yetmiyorsa attığım link de ki Anakarta, bu ikiliyi alabilirsin.

Bu anakart kesin mi ? Yada işlemci ile anakartı iptal ediyim i3 7100 ile kullanıyım ekran kartı fazla olmaz heralde darboğaz

Bu anakart kesin mi ? Yada işlemci ile anakartı iptal ediyim i3 7100 ile kullanıyım ekran kartı fazla olmaz heralde darboğaz
Anakart bios güncellemesi olmadan görüntü vermeyebiliyor o sebeple işlemci ve Anakartı iptal etmenizi söyledim. i3 7100 RTX 2060S ile aşırı darboğaz yapar o sebeple aşağıya bıraktığım ikiliyi almanızı öneriyorum sıkıntısız kullanabilirsin. Linkdeki parçaları kendi sistemimde kullanıyorum gayet stabil ve sorunsuz.

Bu arada şunu belirtmem gerekiyor A320 anakartta bios güncellemesi olmadan ryzen 3000 serisi işlemcileri görmüyor bunun için etraftan ryzen 1 veya 2 seri bir işlemci takıp biosu güncelleyip ondan sonra 3600 ü takabilirsiniz aksi halde görüntü alamassınız eğer bios güncellemesi için etrafınızda ryzen 1 veya 2 seri işlemci yoksa şiparişi iptal edip bu anakarttı almalısınız = MSI B450M-A Pro Max AMD B450 3200MHz DDR4 mATX Anakart Fiyatı
@thecousin Eğer bütçe yetmiyorsa attığım link de ki Anakarta, bu ikiliyi alabilirsin.

Diğer amd anakart ile değiştim sağol uyardığın için .

Hocam öncelikle RTX 2060 güçlü bir ekran kartı fakat o fiyata ben RX5700 aldım. İşlemci olarak çok azda olsa darboğaz yapar ve ben RX 5700 ile R5 3600 kullanıyorum. RTX 2070 ile kapışacak bir ekran kartı, i5 9400 F daha düşük ekran kartları için tasarlanmış bir işlemcidir. Size tavsiyem 3. Nesil AMD destekli bir anakart alınız ve yanına RX 5700, Ryzen 5 3600 alarak çok daha ucuza çok daha iyi performans alabilirsiniz. Size anakart önerim ASUS TUF B450 GAMİNG PRO, Ram olarak 2x8 GB Dual ram en iyi seçenektir, umarım yardımcı olabilmişimdir, kolay gelsin.

Geri
Yukarı