i5 9400F RX 5700XT'ye Darboğaz Yapar Mı ?

zoro043

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistemim:
  • ASUS Dual 1660 Ti
  • ASUS B360M
  • i5 9400F
  • Sharkoon TG4 RGB
  • TT 80 + PSU 600W
  • Makelsan UPS
  • 1 TB harddisk
  • 128 GB SSD
  • AOC 24.5" 75 Hz monitör
  • 1x16 GB 2666Mhz RAM

Yapar ancak oyun zevkinizin baltalanacağını düşünmüyorum.
Ekleme: Yani ekran kartını tam verimde kullanamazsınız ancak bu hemen her oyunda 100FPS+ alacağınız gerçeğini değiştirmiyor. 1660Ti 1080P de tatmin etmedi mi sizi neden değiştirmeyi düşünüyorsunuz?

Yapar ancak oyun zevkinizin baltalanacağını düşünmüyorum.
Ekleme: Yani ekran kartını tam verimde kullanamazsınız ancak bu hemen her oyunda 100FPS+ alacağınız gerçeğini değiştirmiyor. 1660Ti 1080P de tatmin etmedi mi sizi neden değiştirmeyi düşünüyorsunuz?

Kullandığım model kronik sorunlu çok ısınıyor.

Açıklık getireyim, çok güçlü bir karta oynanan oyuna yetmeyecek güçte kart takılırsa zaten kartı beslemesini geçtim zaten oyun oynanmaz, 9400F çok güçlü bir işlemci değil ancak yine de 1080P yüksek FPS gaming için son derece güçlü bir işlemci. 5700XT'e elbette darboğaz yapar bunun anlamı ekran kartı gücünün son zerresine kadar FPS çıkaramaz demek bu oyunun baltalanacağını veya düşük FPS olacağını göstermez. 9400F ile hemen her oyunu 100FPS+ oynarsınız ve 9400F'in yetmeyeceği oyun var mı ben bilmiyorum.
Kullandığım model kronik sorunlu çok ısınıyor.
Doğrudur, ancak gemileri yakıp 5700XT alacaksanız stok almamanızı öneririm, sorun yaşayan vardır yoktur vs. kendi düşüncem stok tek fanlı soğutma sistemini ben sağlıklı bulmuyorum. Bunun yerine çok daha kaliteli ve biraz daha pahalı Nitro+ gibi modeller daha mantıklıdır. Güncel sistem kurmayı planlıyorum ve alacağım kart inşallah bu olacak:

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı