i5-9400F - RX 6700 sistem Alt + Tab yapınca takılıyor

Gourbel

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance 2x8 GB Ram
SSD veya HDD modeli
Samsung Evo 970 Plus
Anakart
Asus Tuf B360-PLUS Gaming
İşlemci
i5 9400F
Ekran kartım RX 6700, işlemcim i5-9400F. Evet darboğaz yapar, yapıyor da. Sorunum şu; diyelim ki Spider-Man Remastered oynuyorum, darboğaz var tabii ki işlemci kullanımı 80-100 arası dolanıyor. GPU da bazen 99 bazen 50'lere kadar düşüyor. Oldukça pürüzlü bir oyun deneyimi yaşıyorum yani. Alt+Tab atıyorum, Google'a giriyorum. Mouse takılmaya başlıyor, stutter gibi. Bazen çok şiddetli bazen daha hafif. Bilgisayarın hızında bir sorun yok bu arada, her şey tıklayınca açılıyor fakat mouse takılıyor çok fena. Ve mesela RDR2'de bu sorun yok, orada da kullanımlar çok fazla, işlemci %80-100 arası gidip geliyor. Ama Alt+Tab atıp Twitter'da falan gezinince mouse takılmıyor hiç. Minecraft denedim takılmıyor. Outlast 2 denedim takılmıyor.

Mesela God of War denedim Alt+Tab'da takılıyor. God of War'da da yine CPU %80-100 arası, genelde 90-95 falan. Ve Alt+Tab'da CPU kullanımı da çok değil, %40-50'ye en fazla çıkıyor. Yani CPU'dan olsa zaten PC'de yavaşlar sadece mouse takılıyor. Şu anda AMD'nin 22.10.3 Driver'ını kullanıyorum. Bu Driver'da var bu sorun. 22.5.2 kullandım biraz, bu Driver'da çok daha az takılıyor. Yine böyle ansızın oyundayken Alt+Tab atınca takıldığını görüyorum ansızın ama o da normaldir herhalde zaten hemen geçiyor, rahatça Twitter'da falan takılabiliyorum takılmadan. Şimdi bu sorun işlemciden midir, Driver'dan mıdır, yoksa direkt karttan mıdır?

He bu arada bu ekran kartını almadan önce GT 1030 vardı, onda da oynamaya çalışmıştım bu dediğim oyunları, Spider-Man vs. Bu takılma sorunu yoktu o kartta. Acaba çok rahat beslediği için falan mıydı? Yoksa AMD yazılım işini yapamıyor mu demeliyim? Beraber fikir yürütelim, yeni Driver'ı da kullanmak istiyorum çünkü. Bazı oyunlarda FPS'i ciddi arttırıyor. Sorun nedendir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı