i5 9400F sistem ekran kararması

NUMANN1

Centipat
Oyun oynuyordum az önce bir anda ekran karardı geri de gelmedi ses var ancak görüntü yok. Bilgisayarın içine baktım ekran kartının ışıkları sönmüş. Aklımda birkaç defa alt+F4'e basıp sonra enter yapıp kapatmak ve sonra tekrardan açmak var.

Sistem özellikler.
i5 9400F.
RTX 2060.
16 GB 2666 MHz RAM.
MSI b 365M Pro vh.
Xigmatek 650W 80+ PSU (kasa içerisinde hazır bulunan)
Xigmatek Beast kasa.

Sorun PSU kaynaklı büyük ihtimalle. Xigmatek kaliteli bir PSU markası değildir. Umarım diğer bileşenlerinize zarar vermemiştir.

Maalesef ancak hazır sistemdi ondan dolayı parçaları degistiremiyordum. Ancak sunu da belirteyim monitör sinyal yok hatası vermiyor. Monitör olarak televizyon kullanıyorum ve Source tuşuna bastığım zaman bir liste belirmesi gerekiyor ancak o da belirmiyor. Sanırım sorun televizyondan kaynaklaniyor ekran kartı da kendini koruma modu gibi bir şeye çekti. Yani en azından öyle ümit ediyorum.

En kısa zamanda güç kaynağınızı bununla değiştirmenizi öneririm. Onun haricinde farklı bir monitörde deneme imkanınız var mı?

En kısa zamanda güç kaynağınızı bununla değiştirmenizi öneririm. Onun haricinde farklı bir monitörde deneme imkanınız var mı?

Maalesef başka monitör yok ancak baska bilgisayar var laptopu bağlayacağım şimdi televizyona.

Düzenleme: Bilgisayarın bağlı olduğu HDMI kablosunu söktüm hala daha sinyal yok hatası vermiyor. Diğer HDMI kablosunu bulamadım bulunca sonuçları paylaşırım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı