i5 9400F sisteme yükseltme tavsiyesi

Sydraaa

Hectopat
Yer
Bursa / Eskişehir
Daha fazla  
Bilgisayarım yeni fakat kafamda çok takılan bir konu. 3000MHz olan RAM'i 2666MHz de kullanmam. Daha demin bir konuda denk geldim RAM'i 2666 MHz de kullanmamın bir sebebi işlemcimmiş. Ben sadece anakart yüzünden olabilir diye biliyordum. Anakartım 2666MHz destekliyor evet. Şu anda bilgisayarımda GT730 takılı stok olsaydı direk 1660 Super alacaktım. Olmadığı için bari oyun oynayabileyim diye GT730 aldım. Önerilerinizi bekliyorum. Bilgisayar bileşenlerimi alt kısma ekran görüntüsü olarak ekledim.

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-23_004553.png
    resim_2021-03-23_004553.png
    125 KB · Görüntüleme: 89
Bir anlaşma söz konusu mu? Yani 1660S geldiğinde, size bilgisayarı aldığınız zamanki fiyattan mı verilecek, yeni bir hesaplama mı yapılacak?

Sanırım bir söz yapmış olduk ama emin değilim. Şimdi burada açık açık yazarım ama adamı bulurlarsa başı yanabilir.

Sanırım bir söz yapmış olduk ama emin değilim. Şimdi burada açık açık yazarım ama adamı bulurlarsa başı yanabilir.
Konu açmışsınız sanırım. Faturanızda 1660 super görülüyor. Alma diyen de olmuş ama, almış bulunmuşsunuz artık. Umarım sıkıntı çıkmaz ve kartınıza kavuşursunuz.

Burada önemli olan, o parayı verip vermediğiniz. 1660S için yanlış görmediysem 3000 TL gibi bir fiyat yansıtılmış. Bunu ödediniz mi, size geri mi verildi bu ücret?

Konu açmışsınız sanırım. Faturanızda 1660 Super görülüyor. Alma diyen de olmuş ama, almış bulunmuşsunuz artık. Umarım sıkıntı çıkmaz ve kartınıza kavuşursunuz.

Burada önemli olan, o parayı verip vermediğiniz. 1660S için yanlış görmediysem 3000 TL gibi bir fiyat yansıtılmış. Bunu ödediniz mi, size geri mi verildi bu ücret?

Benim faturamda 1660 Super yazmıyor. 3000 TL fiyat ödemedim geride dönülmedi.

Benim faturamda 1660 Super yazmıyor. 3000 TL fiyat ödemedim geride dönülmedi.
O zaman güncel fiyat verilir gibi. Bu konunuzdaki fişe bakmıştım:

O zaman güncel fiyat verilir gibi. Bu konunuzdaki fişe bakmıştım:

Bu 1 önceki fiş idi. Ben Windows 10 lisansı OEM aldım. Burada benim ile ilgilenen arkadaş anakart ile işlemcinin soketini bile yanlış girmişti. Kasanın kendisi dışında sanırım hepsi değişti.

Bu 1 önceki fiş idi. Ben Windows 10 lisansı OEM aldım. Burada benim ile ilgilenen arkadaş anakart ile işlemcinin soketini bile yanlış girmişti. Kasanın kendisi dışında sanırım hepsi değişti.
Stok sorunu ne zaman düzelir bilinmez hocam. Şu an en iyi seçenek mevcut durumu korumak olacaktır, diğer türlü risk olduğunu düşünüyorum. Biraz piyasaya şans verelim, zamanı gelir de stoklar düzelirse bir nebze, o zaman yine konu açarsınız, bana mesaj atabilirsiniz, yine yardımcı olmaya çalışırım.

Stoklar aylar sonra da düzelmemekte ısrar ederse de GT730'dan daha iyi olan ama (ne yazık ki) 1660S'ten daha iyi olmayan bir kartta karar vermeniz gerekebilir.

Stok sorunu ne zaman düzelir bilinmez hocam. Şu an en iyi seçenek mevcut durumu korumak olacaktır, diğer türlü risk olduğunu düşünüyorum. Biraz piyasaya şans verelim, zamanı gelir de stoklar düzelirse bir nebze, o zaman yine konu açarsınız, bana mesaj atabilirsiniz, yine yardımcı olmaya çalışırım.

Stoklar aylar sonra da düzelmemekte ısrar ederse de GT730'dan daha iyi olan ama (ne yazık ki) 1660S'ten daha iyi olmayan bir kartta karar vermeniz gerekebilir.
Anladım hocam. İnşallah şu stoklar yerine gelir. NVİDİA deposundaki bütün kartları piyasaya sürse sonrada hızlı üretime geçse nasıl olur ama hayal kurmak gerekirse tabii.

Anladım hocam. İnşallah şu stoklar yerine gelir. NVIDIA deposundaki bütün kartları piyasaya sürse sonrada hızlı üretime geçse nasıl olur ama hayal kurmak gerekirse tabii.

Hocam baktınız 1 ay stoklar falan fiyatlar böyle o zaman RX550 almayın, neredeyse 1050 gücünde öyle yapmak yerine RX560 öneririm 1050 Ti ile kafa kafaya ve 1500 TL daha uygun ve her oyunu oynarsınız genel olarak oynanan oyunlar olarak söylüyorum. 1050 Ti sırf NVIDIA olduğu için pahalı gereksiz fakat güzel kart 10 FPS fark için alacaksan sen bilirsin öyle yapmak yerine RAM takarım 25FPS alırım.

Hocam baktınız 1 ay stoklar falan fiyatlar böyle o zaman RX550 almayın, neredeyse 1050 gücünde öyle yapmak yerine RX560 öneririm 1050 Ti ile kafa kafaya ve 1500 TL daha uygun ve her oyunu oynarsınız genel olarak oynanan oyunlar olarak söylüyorum. 1050 Ti sırf NVIDIA olduğu için pahalı gereksiz fakat güzel kart 10 FPS fark için alacaksan sen bilirsin öyle yapmak yerine RAM takarım 25FPS alırım.

Hocam zaten monitörümde AMD Free Sync gibi bir şey var. Kutusunda yazıyor. Ben Intel ve NVIDIA kullanıyorum. Şu an 60 Hz umarım sadece ekran kartı yüzündendir. Ekran kartımda sadece HDMI girişi var.

Hocam zaten monitörümde AMD Free Sync gibi bir şey var. Kutusunda yazıyor. Ben Intel ve NVIDIA kullanıyorum. Şu an 60 Hz umarım sadece ekran kartı yüzündendir. Ekran kartımda sadece HDMI girişi var.

Hocam AMD Free Sync AMD kartlarına özel bir şey diye biliyorum ve benim grafik ayarlarıma girdiğimde orada var fakat benim kartım eski 2017 çıkma bir kart bulunmuyor düşük olduğundan. Fakat RX560'da olabilir biraz araştıracağım.
Hocam AMD Free Sync AMD kartlarına özel bir şey diye biliyorum ve benim grafik ayarlarıma girdiğimde orada var fakat benim kartım eski 2017 çıkma bir kart bulunmuyor düşük olduğundan. Fakat RX560'da olabilir biraz araştıracağım.

Hocam bir şey demek istiyorum V-Sync ile aynı işlev bu Free Sync G-Sync falan, RX560'da kullanılabiliyor.

Geri
Yukarı