i5 9400F sisteme 750 TL yükseltme önerisi

PSU değişimi idealdir. Sisteminize uygun PSU bulursam mesajı editleyeceğim.

Farklı sitelerde bütçeleri değişiyor. Size önerebileceğim tek PSU bu olsa gerek. Ürün link;

Berbat bu fiyata MWE Bronze varken beş para etmeyecektir hatta bu fiyata neredeyse XPG Core Reactor indirimde alınabiliyor.

Berbat bu fiyata MWE Bronze varken beş para etmeyecektir hatta bu fiyata neredeyse XPG Core Reactor indirimde alınabiliyor.
PC toplama işinde usta diğilim de, PSU değiştirince PC de herhangi bi donanım uyumsuzluk yapmaz diğil mi? Anakart falan? Bir de kendim internetten bakarak PSU yu değiştirebilir miyim?

PSU yenile kesinlikle yukarıdaki model güzeldir

Kalan parayla da ekipmanlarından kötü olan varsa söyle öneri yapalım.
PC toplama işinde usta diğilim de, PSU değiştirince PC de herhangi bi donanım uyumsuzluk yapmaz diğil mi? Anakart falan? Bir de kendim internetten bakarak PSU yu değiştirebilir miyim?

PC toplama işinde usta diğilim de, PSU değiştirince PC de herhangi bir donanım uyumsuzluk yapmaz diğil mi? Anakart falan? Bir de kendim internetten bakarak PSU'yu değiştirebilir miyim?

Uyumsuzluk yapmaz fakat PSU'yu kendiniz değiştirmeniz için biraz bilgi gerekebilir YouTube'dan izleyerek de yapabilirsiniz PSU değişiminde anakart a bağlı olan tüm kabloları tekrar bağlamanız gerekmekte eğer yapamazsanız bilir bir kişiye yaptırın.

PC'yi yükseltmek için bütçe: 750 TL. CPU: Intel i5 9400F, Anakart: ASUS Prime B365-K, RAM: 2 adet Adata XPG Gammix D30 8 GB 3000MHz DDR4, SSD: Lexar 256 GB, GPU: Rx 5500 XT Gaming x 8GB, PSU: Frisby FR-PS6580p. Şimdiden teşekkürler.
Bulabilirsin 300 tl bir tane 4 veya 8 ram al. Dual ram iş görür. Veya bir tane harddisk ekle.

Uyumsuzluk yapmaz fakat PSU'yu kendiniz değiştirmeniz için biraz bilgi gerekebilir YouTube'dan izleyerek de yapabilirsiniz PSU değişiminde anakart a bağlı olan tüm kabloları tekrar bağlamanız gerekmekte eğer yapamazsanız bilir bir kişiye yaptırın.
Hmmm, teşekkürler. Sanırım PSU mu değiştireceğim. Değiştirmem 1 - 2 ayı alabilir. Bu süre içinde FR-PS6580p bir sorun çıkartır mı sistemime? Şimdi herkes PSU çok kalitesiz diyince korktum D:

Bulabilirsin 300 tl bir tane 4 veya 8 ram al. Dual ram iş görür. Veya bir tane harddisk ekle.
Bende zaten 16GB ram mevcut. Ama harddisk konusunda haklısınız sanırım. Para artarsa üstüne biraz biriktirip 1TB HDD alabilirim.
Kaliteli PSU kullanılmazsa herhangi bir elektrik kesimi veya olağandışı bir durum olduğunda PSU bozulabilir ve bilgisayarın diğer bileşenlerini de bozabilir. Kaliteli PSU kullanmak sanıldığından daha önemlidir.
2 - 3 ay idare edermi beni sizce ? D:

Hmmm, teşekkürler. Sanırım PSU mu değiştireceğim? Değiştirmem 1 - 2 ayı alabilir. Bu süre içinde FR-PS6580p bir sorun çıkartır mı sistemime? Şimdi herkes PSU çok kalitesiz deyince korktum D:

1 2 ay boyunca sıkıntı çıkarıp çıkarmaması şans işi çok fazla elektrik giden bir bölgedeyseniz bozulma ihtimali artar en yakın zamanda değiştirin PSU'yu kalitesiz PSU kullanıp PC'si çöp olan çok insan var.

Geri
Yukarı